8 і 9 травня Суспільне мовлення підготувало спецпрограмування до Дня пам’яті та примирення

8 і 9 травня Суспільне мовлення підготувало спецпрограмування до Дня пам’яті та примирення

00:39,
8 Травня 2018
4158

8 і 9 травня Суспільне мовлення підготувало спецпрограмування до Дня пам’яті та примирення

00:39,
8 Травня 2018
4158
8 і 9 травня Суспільне мовлення підготувало спецпрограмування до Дня пам’яті та примирення
8 і 9 травня Суспільне мовлення підготувало спецпрограмування до Дня пам’яті та примирення
8 травня, до Дня пам’яті та примирення, та 9 травня, до Дня перемоги над нацистською Німеччиною у Другій світовій війні, суспільні телеканали «UA: Перший», «UA: Культура» та «UA: Крим» та канали Українського радіо транслюватимуть різноманітні програми серію тематичних міжпрограмних роликів та документальні фільми про ці події.

Ролики підготували регіональні філії Національної суспільної телерадіокомпанії України. У них шкільні вчителі історії розмірковують про дати 8 та 9 травня – відповідно, європейський День пам’яті та примирення і День перемоги, який залишився нам у спадок від СРСР, йдеться  на сайті телеканалу «UA: Перший».

«Кожен вчитель/вчителька розповідає про те, як ставляться до цих дат їхні учні, яка з цих двох дат більш важлива особисто для нього/неї. А також про те, ким для учнів в цій війні є радянські солдати (визволителями чи окупантами) та вояки дивізії СС "Галичина" (героями чи зрадниками)? Ці відео розкривають регіональні особливості сприйняття історичного досвіду Другої світової війни, а також зсувів у масовій свідомості, що відбуваються останніми роками», – зазначено у повідомленні.

У НСТУ зазначають, що протягом 8 та 9 травня в ефірі трьох телеканалів транслюватимуться тематичні міжпрограмні ролики, під час який дівчатка 6-12 років, молоді жінки 20-24 років та жінки-ветерани розкажуть про своє ставлення до теми примирення і прощення.

8 травня в ефірі «UA: Першого» вийдуть ряд документальних фільмів, зокрема,«Вони боролись до загину» про буремні роки існування Холодноярської республіки, «Мисливці на нацистів»,  «Золотий вересень. Хроніка Галичини. 1939–1941», «Іспит на людяність» про німецько-фашистську окупацію Вінницької області у 1941-1944 роках, «Межа очікування» про дві родини з Криму та з Луцька, які постраждали через напад Росії на Україну, «Митрофанови: Історія родини військових батька й сина» про багатодітну сім’ю Митрофанових, де батько Всеволод та найстарший син Арсен служать на передовій під Донецьком медиками, «Монгол. Історія снайпера».

О 12:00 – на трьох загальнонаціональних телеканалах Суспільного хвилина мовчання, присвячена вшануванню пам’яті жертв Другої світової війни

О 13:10 – на «UA: Перший», «UA: Культура» та «UA: Крим» – спеціальний випуск проекту «РадіоДень», присвячений Дню пам’яті та примирення.

О 19:00 – продовження спецпроекту, в студії працюватимуть ведучі Євген Степаненко та Роман Коляда. Вони говоритимуть про доцільність пишних парадів на День перемоги, про те, чому традиції відзначення Дня перемоги в пострадянських країнах відрізняються від традицій західного світу, а також про те, який шлях має обрати для себе Україна. Під час ефіру до студії завітають прес аташе Європейського Союзу в Україні Давід Стулік і Надзвичайний та Повноважний посол Естонії в Україні Герт Антсу. Вони розкажуть як в Європі шукали шлях до примирення після Другої світової війни, яким є ставлення до ветеранів і перемоги, і яких зусиль докладають європейці для збереження миру. Також під час ефіру плануються прямі включення кореспондентів «Радіо Свобода» з європейських міст та трансляція відео офіційних заходів в Європі. Глядачі дізнаються, як європейці вшановують пам’ять загиблих у Другій світовій війні.

Загальноукраїнську акцію «Перша хвилина миру» до Дня пам’яті та примирення телеканали «UA: Культура» і «UA: Крим» покажуть наживо о 22:40. Акцію можна буде подивитися у повторі на телеканалах «UA: Преший», «UA: Культура» та «UA: Крим» у середу, 9 травня, о 09:00.

Також 9 травня, о 09:30 всі три телеканали Суспільного транслюватимуть у прямому ефірі складання військової присяги особовим складом 101-ї окремої бригади охорони Генерального штабу Збройних сил України.

«UA: Перший» у цей день покаже ряд документальних фільмів: «Одесити на Донбасі», «Війна на нульовому кілометрі», «Генічеськ», «Перехрестя Балу».

Перший канал Українського радіо та радіо «Культура» до Дня пам’яті та примирення 8 травня та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 9 травня також підготували низку тематичних програм для радіослухачів.

У прямому ефірі Першого каналу Українського радіо 8 та 9 травня з 13:12 до 13:54 звучатиме спецпроект у рамках програми «РадіоДень» за участю ведучих Романа Коляди та Євгена Степаненка.

8 травня гості студії – військовий історик Василь Павлов і кандидатка філософських наук Лариса Осадча – спробують відповісти на запитання: хто такий ворог, що таке перемога, чи буває остаточною і зрозумілою загалу перемога в сучасній глобальній чи гібридній війні, чи взагалі може бути якийсь формальний кінець у сучасної глобальної війни?

9 травня ведучі Роман Коляда і Євген Степаненко говоритимуть про митців на війні. Розмова точитиметься довкола таких питань: ідентифікація решток невпізнаних воїнів, пошукова робота під девізом «Війну не закінчено, доки не поховано останнього солдата». Порівняння пошукової роботи слідами Другої світової війни й під час війни на Донбасі.

Спецефір програми «Активізація з Людмилою Тягнирядно» звучатиме 9 травня о 16:10 на Першому та Третьому каналах Українського радіо, а також на телеканалах «UA: Культура» та «UA: Крим». Йтиметься в передачі про 30 людських доль за дротами 11 таборів Третього рейху на виставці «Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські концтабори», а також про долі молодих людей, які брали участь у Другій світовій війні.

На каналі «Культура» Українського радіо прозвучать такі тематичні програми.

9 травня о 10:00 до ведучого Василя Шандра у програму «Імператив» завітає історик Олег Бажан. Говоритимуть про Другу світову війну в контексті воєн, репресій, колективізації, Голодоморів, визвольних рухів у ХХ столітті.

8 травня в ранковому прямоефірному шоу «Культура.Live» йтиме мова про День пам’яті та примирення: які історичні аспекти цього дня, чию пам’ять вшановуємо, з ким варто примиритися, чи можна провести паралелі з нинішніми подіями на Сході України. Упродовж першої години програми гостем студії буде голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович. О 9:25 до студії завітає Жанна Румко – режисерка культурно-мистецького проекту «Рокам ніколи пам’яті не стерти», який розпочнеться 8 травня на Співочому полі в Києві.

9 травня в ранковому шоу «Культура.Live» з 8:30 головна редакторка журналу «Кіно-Театр» Лариса Брюховецька розповідатиме про мистецтво України під час Другої світової війни і сьогодення, а о 9:30 слухачі дізнаються про концерти на Донбасі від учасника гурту «5 Vymir» Костянтина Почтаря.

9 травня о 12:05 у програмі «Без письменника» ведуча Олена Гусейнова спілкуватиметься з кураторкою Книжкового арсеналу Вірою Балденюк про цьогорічну фокус-тему фестивалю – «Проект майбутнього».

Крім того, в рамках пам’ятних днів у передачі «Радіотеатр» о 21:20 на каналі Українського радіо «Культура» звучатимуть тематичні радіовистави.

8 травня транслюватимуть радіовиставу за творами Володимира Лиса «Полювання на брата». У центрі сюжету – доля двох братів, які під час війни стали ворогами: один воював на боці радянської армії, а другий – ватажком УПА. У ролях – народні артисти України Петро Панчук, Василь Мазур і Наталя Сумська.

9 травня прозвучить радіовистава Надії Гуменюк «Тополинка», у центрі якої – історія кохання, зруйнованого війною. У ролях – Наталія Сумська, Дарина Мамай, Володимир Зозуля, Тарас Постніков.

Нагадаємо, до Дня спротиву Криму російській окупації на двох телеканалах Національної суспільної телерадіокомпанії України в ефір вийдуть телемарафон, спецпроект та документальні фільми.

Фото: скріншот відео

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду