20 жовтня на «UA: Перший» повернуться програми «Світло» і «Розсекречена історія»

Про це повідомляє прес-служба НСТУ.

Програма «Розсекречена історія» розпочинає свій третій сезон на Суспільному. Це авторський проект історика та публіциста Олександра Зінченка. Формат програми являє собою симбіоз журналістського розслідування і ток-шоу, до студії для обговорення приходять гості, які цікавляться та знаються на історії – не тільки науковці, а й журналісти, громадські діячі тощо.

До роботи над новим сезоном були залучені регіональні філії Суспільного, а програма знімалася в оновленій студії, зазначили на «UA: Першому».

Редакторка просвітницького напряму суспільного мовлення Марта Шевченко сказала, що найчастіше у виборі тем автори керуються календарем історичних подій. 

Перший випуск буде присвячений постаті Богдана Сташинського – агента КДБ, убивці Степана Бандери. Виявляється, у його справі дуже багато прогалин, особливо, коли мова йде про його долю після отруєння провідника ОУН. Ведучий Олександр Зінченко разом із гостями намагатиметься з’ясувати обставини з біографії Сташинського, які й досі викликають питання.

Програма «Світло» – це богословська програма, де за одним столом збираються прибічники різних точок зору та обговорюють проблеми, які хвилюють кожного, незалежно від соціального статусу, національності та віри. Це – і виховання дітей, і подружні стосунки, освіта, СНІД, ставлення до Інтернету та Голодомору, піар і нанотехнології, реклама й свята, класична література та ненормативна лексика, а також одвічні питання про сенс буття і виклики, що несуть технічний прогрес і наукові відкриття.

На думку ведучого програми Андрія Андрушківа, «Світло» не є типовим ток-шоу, де варто чекати на сварки чи конфлікт: «Ми одразу заявляємо про проблему, проговорюємо її та шукаємо шляхи вирішення, поважаючи усі точки зору, окрім тих, які суперечать правам людини і кримінальному кодексу».

У новому сезоні на телеглядачів чекатиму нові цікаві гості та ще більше гострих тем. Так, наприклад, про проблему погромів говоритимуть із раввином Олександром Духовним, а також розглянуть питання сусідства митця і художника Івана Семесюка та архімандрита Кирила Говоруна.

Постійними учасниками програми «Світло» є представники Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій: Української Православної Церкви Київського Патріархату, Української Православної Церкви Московського Патріархату, Римо-Католицької і Греко-Католицької Церков, християнських євангельських Церков – баптистської, п’ятидесятницької та лютеранської конфесій, Духовного управління мусульман України, Іудейських релігійних організацій.

Нагадаємо, ведучий програми «Світло» Андрій Андрушків розповів «Детектору медіа» в інтерв’ю про новий формат проекту, де священнослужителі дискутують про аліменти, мораторій на продаж землі й наркотики, чи готові представники релігійних організацій відповідати на прямі питання та як за допомогою церкви розвивати суспільство.

comments powered by Disqus