Моніторинг суспільного: В Одеської філії кульгає оперативність новин

Замість новин інформаційна служба Одеської філії Національної суспільної телерадіокорпорації деколи повідомляє про події, які відбулись давно. Про це свідчать результати моніторингу, проведеного експертами громадської організації «Детектор-медіа». Дотримання стандартів у новинах, які вийшли в ефір одеського Суспільного 12-16 березня 2018 року, експерти оцінили у 4,26 бала з шести можливих.

Зокрема, 12 березня вийшов сюжет «В Одесі збирають першого в Україні людиноподібного робота». Власне, його збирають ще з 2017-го, а низка ЗМІ показала його ще у січні-лютому. Таке запізнення можна було б вважати виправданим, якби журналіст повідомив хоча б дещицю нової інформації.

Не був оперативним і сюжет про визнання одним із найкращих у світі одеського муралу під назвою «Одеський мурал, який зображено на одному з корпусів» від 13 березня, оскільки до добірки найкращих він потрапив за результатами січня. Інформація про це була опублікована ще 2 лютого.

 

Найбільше ж проблем у новинарів Одеської філії з дотриманням стандартів повноти подання інформації та балансу думок. Наприклад, без подання позицій усіх сторін висвітлюють судову справу Діани Терновенко – чиновниці, яку звинувачують у керуванні автомобілем у нетверезому стані. В сюжеті немає позиції самої обвинуваченої. Аналогічна ситуація у сюжеті від 13 березня «Іллічівська прокуратура повідомила про підозру 63-річному чиновнику і в матеріалі  від 14 березня «В Одесі суддя опиниться на лаві підсудних». Хоча деякі конфліктні теми журналісти висвітлюють із дотриманням балансу – наприклад, звіт міського голови Геннадія Труханова.

Сайт «Суспільне. Детектор медіа» найближчим часом опублікує моніторинг філій Суспільного.

Нагадаємо, за даними моніторингу в новинах Харківської і Дніпровської філії НСТУ уникають згадок про обласну владу. А в новинах Полтавської філії Суспільного з’явились два сюжети з ознаками піару  народного депутата України Сергія Капліна.

Моніторинг проводиться громадською організацією «Детектор Медіа» за рахунок фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії. Висновки та погляди, викладені в тексті, не обов'язково представляють позицію Міністерства закордонних справ Данії.

comments powered by Disqus