Моніторинг Суспільного: Кіровоградська філія піарила благодійний фонд і чиновника ОДА

2,7 балів із шести можливих за дотримання стандартів і два матеріали з ознаками замовності – таким є результат моніторингу новин Кіровоградської філії Національної суспільної телерадіокомпанії України (місто Кропивницький), який провели експерти громадської організації «Детектор медіа» 12-16 березня 2018 року.

Зокрема, один із сюжетів, який вийшов в ефір 16 березня, просуває благодійний фонд «Затишна оселя», який створює приватний будинок для літніх людей.


«Відомості про соціально значиму ініціативу журналісти каналу подали украй однобоко, позаяк увесь сюжет побудований на меседжах засновниці будинку для людей похилого віку та благодійного фонду. А головний його посил  – це прохання підтримати заклад матеріальноДо того ж, не вказується, який правовий статус матиме заклад, в яких умовах і чи виключно на благодійних засадах утримуватимуться підопічні? Хто і яким чином зможе контролювати діяльність адміністрації?», – йдеться в експертному висновку.

Ще один матеріал, який викликав підозри в експертів, являє собою класичний «паркет» чиновника Кіровоградської обласної державної адміністрації.


Повідомлення складається з підводки ведучої, яка переказує слова «директора профільного департаменту Сергія Коренюка», про те, що на підтримку аграрного сектору держава цього річ виділила понад 6 мільярдів гривень. Далі йде короткий неінформативний синхрон чиновника, якій не містить жодної конкретики:  «Причому, якщо ви залучаєте, якщо сільськогосподарське підприємство залучає банківські кредитні кошти для реконструкції, то двадцять п'ять відсотків тіла кредиту буде відшкодовано, якщо реконструкція проведена за власні кошти або за кредити попередніх років і в вісімнадцятому році це комплекс введено в експлуатацію, то відшкодуванню підлягатиме тридцять відсотків від вартості». Інші ЗМІ висвітлювали цю тему ще в лютому.

Загалом «паркетний» формат висвітлення дій та заяв офіційних осіб, за спостереженнями експертів ГО «Детектор медіа», є типовим для Кіровоградської філії.

Нагадаємо, що в інших філій є протилежна проблема – вони уникають згадок про владу навіть там, де вони необхідні.

Сайт «Суспільне. Детектор медіа» найближчим часом опублікує моніторинг філій Суспільного.

Моніторинг проводиться громадською організацією «Детектор Медіа» за рахунок фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії. Висновки та погляди, викладені в тексті, не обов'язково представляють позицію Міністерства закордонних справ Данії.

comments powered by Disqus