Моніторинг Суспільного: Чернівецькі новинарі використали піонербол для депутатського піару

У 4,53 із шести можливих балів оцінили експерти дотримання стандартів інформаційної журналістики в новинах Чернівецької філії Суспільного. Втім, в одному з матеріалів були виявлені порушення, які можуть свідчити про замовлення. Про це свідчить результат моніторингу новин, проведеного громадською організацією «Детектор медіа» 12-16 березня 2018 року.

 

Йдеться про матеріал журналіста Ігоря Савчина про змагання з піонерболу в новинах 12 березня. «…як результат гри, так і спортивні досягнення молоді залишаються поза кадром. Натомість, головними в сюжеті виявились голова Чернівецької обласної федерації волейболу Іван Васкан і голова Чернівецького обласного відділення НОК України, депутат обласної ради Іван Гешко», – зазначено у звіті експертів.

Синхрони обох не є інформативними – Васкан перелічує організації та органи влади, яким належала «ідея» проведення змагань, а депутат обласної ради говорить таке: «Ми бачимо, як дітки навчаються цієї гри, як командної гри, як вони дружно всі грають, займаються, нічого неможливого немає, все реально. Я вірю в те, що в майбутньому з них обов'язково хтось стане зіркою світового волейболу».

Водночас експерти наголошують, що чернівецькі новинарі Суспільного уникають новин, які стосуються політичного життя регіону та роботи органів місцевого самоврядування.

Сайт «Суспільне. Детектор медіа» найближчим часом опублікує моніторинг філій Суспільного. Перший звіт (Донбас, Харків, Полтава, Дніпро та Кривий Ріг) читайте тут.

Моніторинг проводиться громадською організацією «Детектор Медіа» за рахунок фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії. Висновки та погляди, викладені в тексті, не обов'язково представляють позицію Міністерства закордонних справ Данії.

comments powered by Disqus