«Українське радіо» вперше за 94 роки висвітлюватиме вибори відповідно до стандартів – Хоркін

Про це сказав генеральний продюсер «Українського радіо» Дмитро Хоркін під час круглого столу «Саморегуляція та журналістські стандарти під час виборчих кампаній», який відбувся 17 вересня в інформаційному агентстві «Укрінформ».

«"Українському радіо" 94 роки. Хочу зауважити, що у нас вперше будуть парламентські і президентські вибори, коли ми – незалежний мовник. З 1924 по 1991 роки ми були рупором партії, потім рупором влади, коли керівників Національної радіокомпанії спершу призначав Президент, а пізніше Кабмін. Ми маємо велику відповідальність, щоб вперше в історії "Українського радіо" висвітлювати вибори відповідно до стандартів журналістики», – сказав пан Хоркін.

Він додав, що в Україні є дві загальнонаціональні радіомережі аналітичного, розмовного радіо – це радіо НВ і Перший канал суспільного радіо «Українське радіо».

Заступник Міністра інформаційної політики України Дмитро Золотухін сказав, що йому хотілося б вірити, що«Суспільний мовник – це наше спасіння і наш вихід». Він пояснив, що на даний момент важелів впливу на цю інституцію з боку держави або третіх осіб немає. «Є вибудувано декілька запобіжників, які дозволяють сподіватися на те, що стандарти відповідатимуть реальності», – сказав Дмитро Золотухін.

Нагадаємо, голова наглядової ради НСТУ Тетяна Лебедєва на заході у Варшаві сказала, що відповіддю на недотримання журналістських стандартів українськими медіа стане Суспільне мовлення. 

Варто зазначити, що експерти ГО «Детектор медіа» проводять моніторинги новин «UA: Першого», «Українського радіо» та всіх філій НСТУ. З тим, як на Суспільному дотримуються професійних стандартів, можна ознайомитися тут.

У червні 2017 року голова правління НСТУ Зураб Аласанія назначив генеральним продюсером «Українського радіо» Дмитра Хоркіна. З його ініціативи за рік на каналах «Українському радіо» відбулося переформатування та укрупнення програм.

Фото: Світлани Остапи

comments powered by Disqus