Представники донорських організацій вважають, що потрібно фокусуватись на підтримці суспільних медіа

Вони зазначили про це під час дискусії «Робота задля кращих медіа: уроки, вивчені з Центральної та Південно-Східної Європи»,організованої CIMA та IREX 13 січня у Вашингтоні.

У дискусії взяли участь Леон Морс (Leon Morse) з IREX, Шеннон Магуайр (Shannon Maguire) з USAID і Віолка Штилла (Vjollca Shtylla) з ICFJ. Модерувала розмову декан Школи журналістики та медіа в Університеті Північної Кароліни Chapel Hill С’юзан Кінг (Susan  King).

Джиліан Мак-Кормак (Gillian McCormack) з «Інтерньюз» (Internews) звернула увагу на питання бізнесової стійкості медіа як міру значимості засобів масової інформації для аудиторії.

«Якщо забрати в ВВС ресурс абонплати та субсидії, це вже не буде ВВС, а щось на зразок Fox, - зазначила вона. - Це проблема для нас, бо ми розуміємо, що політичне втручання та бізнес-інтереси негативно впливають на незалежність медіа. Ми вважаємо, що донорам потрібно фокусуватися не на моделі розмаїття бізнесових ресурсів як міри успіху, а на підтримці суспільних ЗМІ. У цьому напрямку ми працювали дуже довго, наприклад, в Україні. Там суспільний мовник стає реалістичною перспективною, є й маленькі динамічні ЗМІ як Hromadske, які зможуть ввійти в національний суспільний мовник з хорошими анти-корупційними програмами. Це такі гнучко субсидовані речі, які потрібні людям».

Леон Морс визнав це важливим зауваженням і проанонсував майбутні звіти IREX саме з питання суспільного мовлення: «Зверніть увагу – саме такі медіа стали першими, яких атакував новий польський уряд. Вони були найпершим незалежним голосом в усьому медіасередовищі. Донорам як з Європи, так і з США потрібно звернути на це увагу. Потрібно з’ясувати, яка модель ефективно працює. Це важко робити в країнах з слабкими інституціям, лише в рідкісних випадках у них вдається заснувати справді незалежний суспільний мовник. 

Ця складність є однією з причин, що донори повертаються до поняття бізнесової стійкості», - сказав додав він.

Шеннон Магуайр наголосила, що за досвідом запуску суспільного мовлення в Україні потрібно слідкувати: «Можливо, ми використаємо українську модель в інших випадках. Дуже важливо також отримувати підтримку аудиторії, пояснити їй, чому їй потрібна якісна журналістика. Люди дуже підтримують цей процес в Україні», - зазначила вона.

 

comments powered by Disqus