Новий етап в розбудові суспільного мовлення: структурна оптимізація

Отже, розповідаю деталі. Обласні державні телерадіокомпанії, на базі яких створено Суспільне, раніше були окремими юридичними особами й кардинально відрізнялися одна від одної, як за кількістю виробленого контенту, принципами побудови програмної сітки, так і за штатним розкладом. Штатна чисельність регіональних дирекцій коливалась від 80 до 320 осіб у кожній області. Сьогодні з цих абсолютно різних, колись окремих компаній, необхідно побудувати єдину – зі спільним механізмом управління та стандартами Суспільного мовлення.

Реформування зорієнтоване на такі цілі:

  • Усунути дублювання адміністративних функцій у кожному регіоні та спростити штатну структуру. Внаслідок реформи в усіх регіональних філіях будуть уніфіковані штатні розписи та система прийняття рішень, а також суттєво скорочено кількість «начальницьких» ланок.
  • Виробляти менше контенту в регіонах, зате відмінної якості. Штатні журналісти на обласних каналах вироблятимуть: місцеві теле- і радіоновини протягом дня, ранкове розважальне телешоу, вечірню аналітичну телепрограму, радіопрограми. В Чернівцях, Ужгороді та Одесі зберігаються штатні редакції мовами національних меншин. Решта контенту будемо замовляти на відкритих конкурсах (пітчингах) у сторонніх продакшнів чи твочих груп: за підсумками конкурсу будуть укладатися строкові контракти з виробниками програм.
  • Суттєво підвищити заробітну плату для журналістів суспільного мовлення і залучити найкращих фахівців із медіа-галузі. Мінімальний журналістський оклад із 2 квітня 2018 року складатиме 8800 грн. – для регіонів це навіть вище, ніж ринковий рівень.

Цей підхід також дозволить зменшити штатну чисельність телерадіокомпанії. Найбільше критики на адресу суспільного лунало саме через непомірно роздутий штат працівників: понад 7300 осіб - це штат, який ми успадкували від державного телебачення і радіо.

Уже на 2 квітня 2018 року кількість штатних посад у НСТУ становитиме 4087! 70% скорочень торкнеться адміністративних та технічних посад: заступників директорів, бухгалтерів, адміністраторів, охоронців, прибиральниць тощо. А більшість творчих екс-працівників зможуть продовжити працювати з суспільним мовленням, беручи участь у відкритих пітчингах та отримуючи фінансування на виробництво програм!

Усе реформування відбувається у тісній координації з профспілкою ПАТ «НСТУ», а юридичний супровід процесу здійснює авторитетна юрфірма Vasil Kisil & Partners.

Як ви знаєте, на 2018 рік Суспільне мовлення суттєво недофінансоване – депутати передбачили в Держбюджеті-2018 лише 50% від необхідних і гарантованих законом коштів. Ефективне реформування без грошей неможливе, тож не лише робимо оптимізацію, а й за підтримки міжнародних партнерів наполягатимемо на зміні механізму фінансування ПАТ «НСТУ» на більш захищений від політичних втручань.

Нагадаю, Суспільне мовлення сьогодні - це:

  • 2 загальнонаціональні телеканали «UA:Перший» та «UA:Культура»;
  • 3 загальнонаціональні радіоканали «UA:Українське радіо», радіо «Промінь», радіо «Культура»;
  • 25 регіональних телерадіостанцій в кожній області, з якими найчастіше контактують глядачі та слухачі.

Суспільне мовлення працює для вас!

comments powered by Disqus