Мортен Енберг закликав владу подумати про нову модель фінансування НСТУ

Про це він повідомив у програмі «Тема дня» в ефірі ТРК Львів 30 березня 2018 року.

Мортен Енберг наголосив, що офіс Ради Європи в Україні занепокоєний з приводу недофінансування Суспільного мовлення, адже поки що не бачить, щоб встановлені законом гарантії фінансування для НСТУ виконувалися.

«Ми продовжуємо говорити із нашими партнерами в уряді та Верховній Раді, щоб знайти вихід із цієї ситуації. Можливо, ця система (фінансування – Ред.), яка є, не працює. Треба думати про іншу систему [фінансування НСТУ]. Ми проводимо консультації та експертні семінари щодо цього, і я переконаний, що ми знайдемо вихід», – сказав Мортен Енберг.

Як писав сайт «Суспільне мовлення», раніше під час зустрічі з працівниками Львівської філії Національної суспільної телерадіокомпанії України, Мортен Енберг підкреслив, що одна з ключових причин тотального недофінансування Національної суспільної телерадіокомпанії України полягає у тому, що незалежний мовник не вигідний політикам.

Нагадаємо, в держбюджеті на 2018 рік на фінансову підтримку ПАТ «НСТУ» закладено лише 776 мільйонів гривень, що вдвічі менше за передбачену законодавством суму, яка мала би в 2018 році становити не менше 0,2 % видатків загального фонду держбюджету України за попередній рік, що складає не менше 1,54 млрд грн.

Щоб зміцнити фінансову незалежність Суспільного мовлення секретар наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України, програмний директор ГО «Детектор медіа» Вадим Міський запропронував нову модель фінансування НСТУ — за рахунок надходжень від радіочастоної ренти. Експерти з питань публічних фінансів Ради Європи Юрій Джигир та Катерина Майнзюк вважають, що така модель дозволить обмежити можливості політичного впливу на щорічний бюджет компанії.

comments powered by Disqus