Чи вдасться в умовах реформування держкомпаній у суспільне мовлення думати про якісний контент – експерти

Що робити для того, щоб під час реформування державного мовлення в суспільне не тільки були дотримані норми трудового законодавства, а  й виготовлявся якісний контент? Як убезпечити Наглядову раду Суспільного мовлення від політичного тиску. Ці та інші питання, які виникають при народженні Національної суспільної телерадіокомпанії, обговорили учасники окремої дискусії цьогорічного форуму «Новомедіа 2015», присвяченій створенню суспільного мовника.

В обговоренні взяли участь генеральний директор Національної телерадіокомпанії України Зураб Аласанія, головний редактор «Громадського радіо» Кирило Лукеренко, члени Наглядової ради координатор експертних груп РМР Вадим Міський та журналістка, член громадської організації «Телекритика» Світлана Остапа, журналістка, музикознавець, заступник директора каналу «Промінь» Галина Бабій, ведучий «Українського радіо» Дмитро Хоркін та президент Асоціації «Новомедіа» Руслан Кухарчук.

Як зазначив Вадим Міський, «на панелі зібрались ключові спікери, які не тільки вміють говорити про суспільне мовлення, але й творять його своїми руками та справами».

За словами Зураба Аласанії, дуже важко в умовах об’єднання різних державних компаній у суспільний мовник, в умовах безгрошів’я, думати про адекватне його наповнення, про якісний контент та про цінності. «Але ми це робимо! – сказав він. – Одна справа, коли ми мислимо як суспільне. І робимо певні речі не пускаючи в ефір “джинси”, “заказухи” і схожого контенту. А інша справа робити класну картинку. Люди чекають, що ми маємо стати суспільним уже зараз. Але ж, наприклад, в UA:Перший ми все робимо на колінках, бо на класну картинку у нас немає жодних грошей. І не було. І про жодне збільшення бюджету мова йти не може».

Кирило Лукеренко і Світлана Остапа розповіли про новий контент та його якість, який з’явився на «Громадському радіо» та «UA: Перший». За словами пані Остапи, на регіональних мовниках (колишніх ОДТРК, які стали філіями НТКУ), під час місцевих виборів все одно можна було побачити в ефірі джинсу. «Деякі з них не втрачали нагоди, щоб заробити», – сказала вона.

Учасники дискусії обговорили також питання якості новин не тільки на телебаченні радіо, а й на порталах. Адже суспільне - це не тільки телебачення й радіо, а й мультимедійна платформа. Можливо саме така платформа буде найретинговішою в майбутньому.

На думку Руслана Кухарчука, паралельно з процесом створення оновленого ефірного мовця слід змінювати й удосконалювати законодавчу базу, який наголосив: «Я особисто і наше експертне середовище вважаємо нелогічним, що в законі відсутнє право бути представленим в наглядовій раді представника Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій. Рада, яка є унікальною на європейському просторі, об’єднує найбільшу громадянську спільноту – віруючих різних християнських конфесій». Він закликав внести відповідні зміни до профільного закону.

Фото Новомедіа

comments powered by Disqus