Суспільний мовник США знімає масштабний проект про латиноамериканців

PBS позиціонує проект як першу серйозну спробу детально й об’єктивно розглянути латиноамериканську історію. Також його можна розглядати як спробу реабілітації суспільного мовника після того, як у 2007 році іспанські громадські організації розкритикували PBS і режисера Кена Бернса (Ken Burns) за те, що в документальному серіалі «Друга світова війна» (World War II) було неадекватно представлено вклад латиноамериканців – автори недооцінили їхню роль.

За словами продюсера стрічки Адріани Бош (Adriana Bosch), автори проекту розраховують на широку аудиторію.

«Ця тема насправді близька кожному американцю. Я думаю, що в певному сенсі в нас [населення Північної та Південної Америки] дуже схожі досвід і доля незалежно від того, хто звідки прийшов і хто є іммігрантом, а хто ні», – сказала Бош на засіданні Асоціації телевізійних критиків (Television Critics Association).

З метою привернення уваги якомога більшої кількості людей до участі в проекті запросили відомих особистостей – наприклад, володарку «Оскара» актрису Риту Морено (Rita Moreno), журналіста Рея Суареса (Ray Suarez). Актор Бенджамін Бретт (Benjamin Bratt) виступає в ролі оповідача. Стрічка також включає інтерв’ю зі співзасновницею організації-предтечі Об’єднання сільськогосподарських робітників Америки (United Farm Workers of America) Долорес Хуерта (Dolores Huerta), письменницею та коментатором Ліндою Чавес (Linda Chavez), музикантом Глорією Естефан (Gloria Estefan).

Бретт, чия мати ще підлітком емігрувала з Перу, сказав, що завдяки стереотипам латиноамериканці не розглядаються як частина американської історії.

«Американська історія завжди розглядалася з європоцентристської точки зору, але реальна американська історія набагато багатша, – каже Бретт. – Навіть у 2013 році нас як і раніше вважають якимись таємничими, екзотичними, «іншими», хоча ми є американцями як ніхто інший».

Проект включає в себе сюжети про прибуття в XVI столітті іспанців до Америки, про хвилю міграції з Латинської Америки до США у XIX-XX століттях, про латиноамериканців під час Другої світової війни, про народні рухи 1960-х років, а також про сучасну дискусію щодо незаконної міграції. Фільм поділено на три частини загальною тривалістю 6 годин.

Джерело: Associated Press


 

comments powered by Disqus