«Маємо команду, завдяки якій разом витримаємо цю перевірку й станемо сильнішими» — «UA: Донбас» шукає журналістів та операторів

У березні 2020 року із філії «UA: Донбас» звільнилася частина співробітників сєверодонецького офісу новин, який був головним у філії. У зв’язку з цим головний новинний офіс перенесли в Краматорськ. Шефредакторкою новин призначили Аліну Ященко.

Як наразі працює «UA: Донбас» читайте на сайті філії dn.suspilne.media.

– На початку березня «UА: Донбас» із Сєверодонецька залишився без частини команди. У чому причина?

Олександр Марченко: Щось змінювати в житті — це самостійний вибір людини. Частина працівників звільнилася. Чим вони керувалися, я не можу відповісти. Знаю, що в Сєверодонецьку створюють новий канал. Й очолює його дружина ексменеджера філії Андрія Шаповалова Ольга Тихонюк-Шаповалова. Наскільки мені відомо, журналісти та оператори, які звільнилися, пішли працювати на цей канал. Може, їм там запропонували вигідніші умови. Можливо, їхній вибір зумовила ситуація з блокуванням рахунків Суспільного та перебоями з виплатою заробітної плати через тривалий процес зміни розпорядника бюджетних коштів. Про це, мабуть, краще запитувати в них.

– Головний новинний офіс Суспільного на Донбасі нині в Краматорську. Як змінилася робота новинарів Донеччини й Луганщини в складі «UA: Донбас»?

Аліна Ященко: Команда Донеччини працює, як і тиждень тому, місяць, два. У повному складі робимо сюжети та включення з місця подій. Кількість випусків залишилася незмінною. Лінійна продюсерка Галина Горешняк веде новини о 13:30 із Сєверодонецька, інші випуски зі студії в Краматорську. Працюємо у звичному режимі.

Сюжети з Луганщини виходять щодня. Оскільки команда в Сєверодонецьку неповна, то студійники підхопили роботу «в полі». Загалом активність працівників підвищилася, уявіть, наші звукорежисери (із власної ініціативи) вчаться монтувати, а режисери монтажу іноді пишуть тексти для кепшн-відео.

– Чи не стане нестача кадрів загрозою для ефірів Суспільного мовника на Донбасі?

Олександр Марченко: Команда, яка працює в Донецькій області, попри те, що здебільшого працівники розкидані по різних містах, демонструє високу злагодженість. Роблять сюжети, «пожвавлюють» ефіри завдяки включенням, долучилися до загальноукраїнського марафону «На карантині», який транслює «UА: Перший».

Так само не зупинилася робота й у Сєверодонецьку. Новинарям допомагали досвідчені журналісти. За цей час жодного разу не було так, щоб новини або «Тема дня» не вийшли в ефір. Денні випуски транслюємо зі студії в Сєверодонецьку, вечірні — із Краматорська.

Будь-які зміни — це перевірка на міцність. На щастя, у філії маємо команду, завдяки якій разом витримаємо цю перевірку й станемо сильнішими.

– Над якими темами нині працюють новинарі?

Аліна Ященко: Однією з головних тем залишається життя в прифронтових регіонах. Наразі працюємо над тим, щоб події з передової висвітлювати не тільки з Донеччини, а й з Луганської області. Уже вчора, до речі, отримали прескартки зі штабу ООС для журналістів із Луганщини. Це дасть змогу новій знімальній групі працювати на лінії розмежування, крім того, вони поїдуть на курси від Міноборони.

Звісно, є над чим працювати, але паніки немає. Єдине, що непокоїть нас усіх — ситуація з карантином. Чекаємо на засоби захисту для журналістів, діджитал-відділ із понеділка працюватиме дистанційно. 

– «UA: Донбас» шукає нових працівників чи впорається власними силами?

Олександр Марченко: Нині кадрові проблеми в Сєверодонецьку вирішуємо внутрішніми резервами працівників. Але так не має бути завжди. Тож, ми шукаємо журналістів та операторів. Так само потрібні журналісти й у Донецькій області. Звісно, чудово, коли відгукуються досвідчені фахівці. Але в нашому регіоні це не так просто. Тому ми розглядаємо пропозиції і від тих, хто не має великого досвіду роботи. Аби було бажання працювати плідно й чесно на Суспільному. Правда, вища освіта все-таки потрібна.

Які маєте плани на найближчий час?

Олександр Марченко: Одна з особливостей «UA: Донбас» — ми працюємо в регіоні, де триває війна. Майже щодня обстріли. Гинуть люди. Ми як Суспільний мовник маємо про це розповідати. Тож одне з головних завдань — зібрати команду, навчити висвітлювати цю тематику й відправити на курси для отримання спеціальних карток, які дадуть змогу працювати на передовій. 

Також ми розповідаємо про мирне життя й про те, що відбувається в країні загалом, щоб не втрачався зв’язок із нашими громадянами. Ми намагаємося порушувати проблеми, із якими їм доводиться стикатися. 

Тож у планах на майбутнє — спробувати розширити мапу населених пунктів Луганської області, де були б наші корпункти. Є багато віддалених від Сєверодонецька районів, де немає наших журналістів. Подіям і життю тих районів, як на мене, треба приділяти більше уваги.

Фото: «UA: Донбас»

comments powered by Disqus