Керівник словенського Суспільного: рейтинги «UA: Перший» непогані з огляду на бюджет
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Керівник словенського Суспільного: рейтинги «UA: Перший» непогані з огляду на бюджет
Про це Наталія Горчак розказала під час практичного семінару для менеджерів НСТУ, який відбувся 30 жовтня 2018 року. Наталія вважає рейтинги «UA: Перший» досить непоганими з огляду на бюджет каналу і радить додати в ефір більше позитивних форматів: «Ваш канал виглядає похмурим, серйозним та стриманим».
А для популяризації ідеї суспільного мовлення радить робити кампанії з залученням глядачів, позиціонуватись як канал, що робить проекти для людей з обмеженими можливостями, проводити конкурси серед аудиторії, ретельно працювати з комунікаціями у соціальних мережах тощо.
Вона радить Суспільному шукати творчі формати, які потребують не великих бюджетів: такі, як аукціони з продажу картин серед знаменитостей, змагання з оперного співу тощо. Але при цьому підкреслює, що «для того, щоб робити хороші програми – потрібно багато грошей».
«Існує стереотип, що рейтинги для суспільного не важливі. На цьому часом спекулюють політики, коли не хочуть виділяти кошти на фінансування, мовляв Суспільне все одно ніхто не дивиться. Але рейтинги потрібні для того, щоб перевіряти свої відчуття, обґрунтовувати рішення щодо змін, - каже Наталія Горчак. - І найважливіше рейтинги потрібні, щоб простежити відтік глядачів і спробувати їх повернути».
«У нас є сатирична програма, яка бере на кпини новинну програму», - ділиться досвідом Наталія, звертаючи увагу на те, що проект має хороші показники. За її словами, аудиторію її суспільного мовника цікавлять споживацькі розслідування, кулінарна прямоефірна програма, вікторини, ранкові шоу, екологічні проекти.
Словенський Суспільний мовник бере участь як у вимірюваннях телевізійної панелі AGBNielsen, так і у дослідженнях перегляду IPTV. До речі, останні Наталія вважає більш точними: «У нас не дуже хороші стосунки з Nielsen. Їх вибірка підібрана суто під комерційних мовників Ми платимо 35 тисяч євро на місяць і отримуємо погані дані. Тоді як британський вимірювач IPTV – дуже хороше джерело інформації».
Семінар організовано проектом Ради Європи «Зміцнення свободи медіа, доступу до інформації та посилення системи Суспільного мовлення в Україні» у співпраці з ПАТ «Національна Суспільна телерадіокомпанія України» та Академією Суспільного мовлення.
Фото: Фейсбук-сторінка Медійні проекти Ради Європи в Україні