На НСТУ підписано трудовий колективний договір. ІНФОГРАФІКА

На НСТУ підписано трудовий колективний договір. ІНФОГРАФІКА

14:46,
6 Серпня 2018
5753

На НСТУ підписано трудовий колективний договір. ІНФОГРАФІКА

14:46,
6 Серпня 2018
5753
На НСТУ підписано трудовий колективний договір. ІНФОГРАФІКА
На НСТУ підписано трудовий колективний договір. ІНФОГРАФІКА
Після реєстрації в держреєстрі, документ буде оприлюднено на сайті ПАТ «НСТУ».

На початку серпня 2018 року голова правління ПАТ «НСТУ» Зураб Аласанія та уповноважений зборами трудового колективу головою спільного представницького органу профспілок НСТУ Олександр Косяченко підписали колективний договір. 3 серпня 2018 року документ направлено на реєстрацію до держреєстру. Після реєстрації він буде оприлюднений на офіційному сайті Суспільного.

Нагадаємо, 31 липня 2018 року було ухвалено трудовий колективний договір року ПАТ «НСТУ», який діятиме наступні 5 років. Документ ухвалили більшістю голосів (34 – «за», 2 – «проти», 8 – «утрималися», 5 не брали участі в голосуванні).

Попередній колективний договір НТКУ було укладено строком на 2 роки, новий на 5 років.

Попередній документ встановлював порядок нарахування премій відповідно коефіцієнтів трудової участі, або з загального фонду, або з спецфонду, що властиво для держустанов. Коефіцієнти робили процедуру занадто складною та непрозорою. Новим – встановлено порядок нарахування премій до 100% від окладу. Чи нараховуватиметься премія – тепер залежить виключно від ефективності роботи.

Попереднім колдоговором було встановлено два види матеріальної допомоги: для вирішення соціально-побутових питань та на оздоровлення, що виплачувалася автоматична всім (за наявності коштів).

Новим встановлено межу виплати матеріальної допомоги працівникам у розмірі до одного посадового окладу працівника за одну виплату. Може здійснюватися до трьох разів на рік у межах та за умови наявності відповідного обсягу коштів (у міру надходження відповідного фінансування). Але мають бути реальні підстави для виплати – тяжке захворювання, смерть близьких тощо.

Передбачено надання матеріальної допомоги на оздоровлення в разі достатнього фінансування усім працівникам ПАТ «НСТУ» до щорічної основної відпустки

У новому колдоговорі є нововведення - у разі проведення скорочення працівнику буде надаватися один оплачуваний вихідний день на тиждень для пошуку роботи.

У старому колективному договорі додаткові відпустки було розбито за ненормований графік, були диференційовані від 1 до 7 днів в залежності від посади, відпустки накопичувались роками.

У новому колдоговорі додаткові відпустки будуть надаватися всім працівникам у кількості 7 календарних днів у разі ненормованого графіку, але в разі їх невикористання вони не будуть накопичуватися.

Зважаючи на досвід зарубіжних компаній, новим документом передбачено можливість (за наявності фінансування) забезпечення медичного страхування.

У новому колдоговорі прибрано всі види матеріальної допомоги, що не повя’зані із потребами працівників (суттю поняття матдопомоги).

Раніше колдоговором НТКУ була передбачена одноразова матеріальна допомога: до Міжнародного дня інвалідів (03 грудня) – працюючим інвалідам, непрацюючим інвалідам – пенсіонерам (колишнім штатним працівникам НТКУ), дітям-інвалідам штатних працівників НТКУ; до Дня Перемоги (09 травня), визволення України  (28 жовтня), визволення м. Києва (06 листопада) ветеранам війни-пенсіонерам (колишнім штатним працівникам НТКУ); до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав (15 лютого) – ветеранам війни (воїнам-інтернаціоналістам), а саме: штатним працівникам та непрацюючим пенсіонерам (колишнім штатним працівникам НТКУ); до Міжнародного жіночого дня 08 березня – непрацюючим жінкам-пенсіонерам (колишнім штатним працівникам НТКУ, стаж роботи яких у системі Держкомтелерадіо не менше 20 років); до Дня аварії на ЧАЕС (26 квітня) – ветеранам-пенсіонерам (непрацюючим – колишнім штатним працівникам НТКУ), учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЄС.

У новому Колдоговорі прибрано всі надбавки та доплати, не пов’язані з ефективністю роботи, що притаманні держслужбі.

Нагадаємо, у колдоговорі, що втратив чинність, були передбачені надбавки за:

- керівництво бригадою (бригадиру, не звільненому від основної роботи)

- роботу у важких і шкідливих умовах праці (відповідно до атестації робочих місць)

- використання дезінфекційних засобів, прибирання туалетів (прибиральникам приміщень)

- виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників

- суміщення професій (посад)

- розширення зони обслуговування або збільшення обсягу виконуваних робіт

- заміщення (тимчасове заступництво)

- знання та використання в роботі іноземної мови  (у разі, якщо   не передбачено посадовою інструкцією володіння іноземною мовою)

- роботу з відомостями, що становлять державну таємницю

- класність (водіям автотранспортних засобів)

А також прибрано надбавки журналістів: за вислугу років, інтенсивність праці та почесне звання «заслужений».

Крім того, новий колдоговір не передбачає надбавок працівникам, які не є журналістами: за складність, напруженість у роботі; високі досягнення у праці; виконання особливо важливої роботи (на термін її виконання), а також за почесні звання «народний» і «заслужений» тощо.

Натомість додатково передбачено підвіз та відвіз працівників які задіяні на вечірніх та нічних ефірах; передбачена можливість для працівників, які виконують журналістські завдання надавати проїзні квитки; передбачено щомісячне інформування колективу ПАТ «НСТУ» про кількість грошових коштів передбачених на преміювання (враховуючи суму, яка буде направлена з господарських коштів).

Нагадаємо, протягом кількох місяців спільна робоча комісія адміністрації ПАТ «НСТУ» та представників професійних спілок готувала проект нового Колективного договору, який тепер обговорюється на зборах трудових колективів різних підрозділів Суспільного як центральної дирекції, так і філій. Працівники ознайомлюються з положеннями Колективного договору, вносять свої пропозиції.

Колективний договір укладається на 5 років. Він поширюється на всіх працівників і гарантує діяльність профспілок. Договір також визначає права та обов’язки сторін і передбачає щорічне звітування адміністрації та профспілок.

Положення колдоговору регулюють організацію та оплату праці, режим роботи й охорону праці, а також питання соціального забезпечення. Окрім цього, до Колективного договору готуються додатки, які стосуються порядку преміювання та надання матеріальної допомоги, додаткової відпустки, правил внутрішнього розпорядку, комерційної таємниці та інших питань.

Нагадаємо, у зв’язку зі зміною юридичного статусу компанії – з Національної телерадіокомпанії України на Публічне акціонерне товариство «Національна суспільна телерадіокомпанія України», старий колективний договір втратив чинність, і виникла потреба в укладенні нового колективного договору.

Колективний договір – угода, яка укладається між власником або уповноваженим органом (особою) і одним або кількома профспілковими чи іншими уповноваженими на представництво трудовим колективом органами, а у разі відсутності таких органів – представниками працівників, обраними та уповноваженими трудовим колективом.

Інфографіка: ГО "Детектор медіа"

Фото: suspilne.media

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду