На Суспільному ухвалено Колективний договір на п’ять років

На Суспільному ухвалено Колективний договір на п’ять років

12:18,
1 Серпня 2018
4154

На Суспільному ухвалено Колективний договір на п’ять років

12:18,
1 Серпня 2018
4154
На Суспільному ухвалено Колективний договір на п’ять років
На Суспільному ухвалено Колективний договір на п’ять років
Документ вступить в силу після підписання головою правління ПАТ «НСТУ» Зурабом Аласанією та уповноваженим зборами трудового колективу головою спільного представницького органу профспілок НСТУ Олександром Косяченком.

31 липня 2018 року ПАТ «НСТУ» 49 з 52 обраних делегатів від усіх підрозділів НСТУ на загальній конференції трудового колективу більшістю голосів ухвалили Колективний договір ПАТ "НСТУ", який діятиме наступні 5 років (34 - "за", 2 - "проти", 8 - "утрималися", 5 не брали участі в голосуванні).

«У НСТУ 52 підрозділи, включаючи регіональні філії, департаменти та творчі об'єднання, загалом працює 4510 людей. З кожним із колективів попередньо відбулася зустріч і обговорення нової колективної угоди. Під час зустрічей колективом було ініційовано більш ніж 200 змін і поправок до угоди, абсолютна більшість з яких (близько 190) були враховані й відображені в новій колективній угоді», – написав на своїй сторінці у Facebook виконавчий директор Олександр Лієв.

Серед пропозицій і вимог, які розглядали делегати, бути такі, які не стосуються питань регулювання Колективного договору.

Водночас лунали й пропозиції відкласти підписання договору, для того, щоб прозоріше прописати положення про виплату премій та матеріальної допомоги. На думку делегата від ТО «Київ» Лесі Сакади, наразі премії в компанії виплачуються непрозоро і для більшості незрозуміло, за яким принципом. Крім того, були пропозиції розмір матеріальної допомоги не прив’язувати до розміру заробітної плати, а  виплачувати всім однакову, наприклад, мінімальну заробітну плату, або середню заробітну плату загалом по компанії.

За словами Олександра Лієва, основні зміни, які відбулися в новій угоді такі:

1. Максимально прибрана «зрівнялівка», яка була притаманна державній установі НТКУ («всем сёстрам – по серьгам» не зважаючи на результати роботи – це був принцип, який прижився в «Олівці» і колишніх ОДТРК). Тепер усі стимулюючі виплати, або додаткові відпустки даються лише за умови реально напруженої роботи або понаднормового робочого графіку. Всі решта надбавок, доплат та інше входять у заробітну плату, тобто у сам посадовий оклад, який у компанії було суттєво збільшено 3 місяці тому.

2. Прибрані надбавки за вислугу років, а також у зв'язку зі святами, з нагоди ювілеїв, тобто такі, які не мають нічого спільного з якістю роботи і не існують в сучасних ринкових компаніях. Усі ці надбавки замінені можливістю отримувати премію до 100% від посадового окладу.

3. Колективний договір враховує особливості роботи журналістів і творчої частини колективу, які створюють контент Суспільного: гнучкий робочий графік, особливості організації виробничого процесу та інше.

«У цілому це стало значно більше схожим на ринкові відносини між адміністрацією і колективом. Фактично сьогодні в компанії завершила існування остання частина колишньої державної установи – колективна угода зразка 2012 року», – зазначив пан Лієв.

У заході взяли участь голова Наглядової ради ПАТ «НСТУ» Тетяна Лебедєва, заступниця голови Наглядової ради Світлана Остапа, перший заступник голови Держкомтелерадіо (акціонер Суспільного), Богдан Червак, голова Профспілки працівників культури України Людмила Перелигіна.

Нагадаємо, протягом кількох місяців спільна робоча комісія адміністрації ПАТ «НСТУ» та представників професійних спілок готувала проект нового Колективного договору, який тепер обговорюється на зборах трудових колективів різних підрозділів Суспільного як центральної дирекції, так і філій. Працівники ознайомлюються з положеннями Колективного договору, вносять свої пропозиції.

Колективний договір укладається на 5 років. Він поширюється на всіх працівників і гарантує діяльність профспілок. Договір також визначає права та обов’язки сторін і передбачає щорічне звітування адміністрації та профспілок.

Положення колдоговору регулюють організацію та оплату праці, режим роботи й охорону праці, а також питання соціального забезпечення. Окрім цього, до Колективного договору готуються додатки, які стосуються порядку преміювання та надання матеріальної допомоги, додаткової відпустки, правил внутрішнього розпорядку, комерційної таємниці та інших питань.

Нагадаємо, у зв’язку зі зміною юридичного статусу компанії – з Національної телерадіокомпанії України на Публічне акціонерне товариство «Національна суспільна телерадіокомпанія України», старий колективний договір втратив чинність, і виникла потреба в укладенні нового колективного договору.

Колективний договір – угода, яка укладається між власником або уповноваженим органом (особою) і одним або кількома профспілковими чи іншими уповноваженими на представництво трудовим колективом органами, а у разі відсутності таких органів – представниками працівників, обраними та уповноваженими трудовим колективом.

Фото: Світлани Остапи

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду