Микола Томенко: Уряд за півроку так і не подав змін до Закону про суспільне телебачення
Микола Томенко: Уряд за півроку так і не подав змін до Закону про суспільне телебачення
Натомість до 15 листопада (саме тоді закінчився передбачений законом піврічний термін) Кабмін не подав жодної законодавчої пропозиції стосовно того, як створювати суспільне телебачення. При цьому, Микола Томенко зауважив, що дію певних норм Закону України, звісна річ, не можна скасувати постановою Кабінету Міністрів.
«Якщо уряд переконає депутатів, що замість державного підприємства необхідно створити публічне акціонерне товариство, а замість реорганізації нам треба одним рішенням ліквідувати діяльність усіх юридичних осіб та звільнити більше 10 000 людей, то, можливо, такі зміни відбудуться. Але точно вони повинні бути змінами до Закону про суспільне телебачення (які уряд за передбачені півроку так і не подав), а не ухвалюватись напівтаємною постановою КМУ», - наголосив Микола Томенко.
Він також додав, що в Комітеті з питань свободи слова та інформації розглядалося відповідне звернення Національної телекомпанії України, яка просила дозволити їй і надалі рекламувати алкоголь на суспільному телебаченні (що, як відомо, законом заборонено) і вести іншого роду комерційну діяльність.
Микола Томенко зазначив, що оскільки це не було відповідним чином оформлено як законодавча ініціатива, то це питання не розглядалося на Комітеті. «Але взагалі, світоглядно це - неправильна ідея, щоб зберегти ідентичну систему засилля комерційної реклами і на суспільному телебаченні. Адже одним із очікувань телеглядачів є те, що нарешті з’явиться телеканал без реклами, або бодай із суттєво зменшеною кількістю реклами (і звісно, без реклами алкоголю)», - зауважив Микола Томенко.
Новий Комітет з питань свободи слова та інформації, який буде сформований у парламенті VIII скликання, сконцентрується на трьох напрямах своєї діяльності: подальшому утвердженні свободи слова в Україні, забезпеченні інформаційної безпеки держави та створення системи медіа для пропагування України за кордоном.
Микола Томенко зауважив, що друге й третє завдання не були реалізовані, оскільки українська влада в попередній період не спрогнозувала нинішньої ситуації з фактичною війною з Росією як у військовому сенсі, так і в інформаційному плані. «Тому забезпечення інформаційної безпеки держави та формування системи медіа для пропагування України за кордоном (системи іномовлення) - дуже важливі завдання, які мають стати ключовими в діяльності майбутнього профільного парламентського Комітету», - зазначив Томенко.
Як відомо, 7 листопада 2014 року Кабінет Міністрів України прийняв рішення про утворення публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України», 100% акція якого належить державі. Також визначено, що статутний капітал ПАТ формується за рахунок майна Національної телекомпанії, Національної радіокомпанії, Державної телерадіокомпанії «Всесвітня служба «Українське телебачення і радіомовлення», Державної телерадіокомпанії «Культура», обласних державних телерадіокомпаній, Української студії телевізійних фільмів «Укртелефільм», які ліквідуються.
«Суспільне мовлення»