Чому необхідно ухвалити зміни до закону про суспільне мовлення
Чому необхідно ухвалити зміни до закону про суспільне мовлення
Україна взяла на себе зобов'язання створити суспільне мовлення ще 2003 року, розробка і запровадження системи СМ є частиною порядку денного щодо імплементації Угоди про Асоціацію України з ЄС. Початок діяльності СМ є також зобов'язанням чинної української влади за Коаліційною угодою.
Клікніть для збільшення
Нагадаємо, що суспільне мовлення має бути створено на базі державних мовників. НТКУ, Інститут медіа права та «Реанімаційний пакет реформ» підготували інфографіку з аналізом стану державних ТРК.
Як свідчать проаналізовані дані, кількість працівників державних ТРК за останні роки зменшилася з 10 тис. до 7 тис. осіб, але така кількість персоналу все одно викликає запитання в багатьох експертів щодо ефективності роботи цих мовників.
Клікніть для збільшення
Також із результатів аналізу випливає, що більшість державних ТРК отримують від 65% до 90% фінансування з державного бюджету. Однак вони понад 80% цих коштів витрачають на зарплатний фонд і нарахування на зарплати. Це означає, що мовники практично не мають можливостей для розвитку.
Водночас зберігання фондів, архівів та авторських творів мовників є під питанням, оскільки як об'єкти вони не оцінені, а якщо й перебувають на балансі, то суто як носії інформації.
На думку авторів інфографіки, проаналізований стан фінансування та матеріальної бази ОДТРК є неналежним і перед суспільним мовником постане виклик, яким чином покращувати свій продукт і наближати його до стандартів суспільного мовлення.