Законопроект Томенка видається спробою затягнути процес створення суспільного мовлення – «Стоп цензурі!» та РПР-Медіа

Законопроект Томенка видається спробою затягнути процес створення суспільного мовлення – «Стоп цензурі!» та РПР-Медіа

16:55,
26 Грудня 2014
5381

Законопроект Томенка видається спробою затягнути процес створення суспільного мовлення – «Стоп цензурі!» та РПР-Медіа

16:55,
26 Грудня 2014
5381
Законопроект Томенка видається спробою затягнути процес створення суспільного мовлення – «Стоп цензурі!» та РПР-Медіа
Законопроект Томенка видається спробою затягнути процес створення суспільного мовлення – «Стоп цензурі!» та РПР-Медіа
Рух «Стоп цензурі!», медіагрупа Реанімаційного пакету реформ (РПР-Медіа) та низка медійних громадських організацій («Центр UA», ГО «Детектор медіа», Інститут масової інформації, Інститут медіа права) висловили протест проти спроб затягнути процес створення суспільного мовлення в Україні. Саме так вони трактували внесення Миколою Томенком альтернативного законопроекту № 1357-1 про внесення змін до Закону України «Про Суспільне телебачення та радіомовлення». Відповідну заяву організації поширили 26 грудня.

На їхню думку, поява таких законопроектів підриває процес творення суспільного мовлення в Україні, створює бюрократичні завади для затягування законодавчого процесу, який має на меті забезпечити перехід до суспільного мовлення, і є свідченням нерозуміння суті реформи державного телебачення.

Рух «Стоп цензурі!» та група РПР-Медіа закликалиь Верховну Раду України якнайшвидше забезпечити розгляд і ухвалення законопроекту № 1357, внесеного народними депутатами 10 грудня 2014 року, з метою запуску реформи державного мовлення і для забезпечення становлення суспільного мовлення в Україні.

Нагадаємо, 10 грудня у Верховній Раді України було зареєстровано законопроект №1357«Про внесення змін до деяких законів України щодо Суспільного телебачення і радіомовлення України». Законопроект передбачає внесення низки суттєвих змін до законів «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України», «Про приватизацію державного майна», «Про телебачення і радіомовлення», «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення», «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації». Зокрема, ці зміни визначають юридичний статус і базу утворення Національної суспільної телерадіокомпанії України, змінюють систему фінансування НСТУ, порядок формування наглядової та редакційної рад, а також гарантують отримання ліцензій і майна. Вони мають на меті вдосконалити закон про суспільне мовлення.

Натомість народний депутат Микола Томенко 23 грудня зареєстрував альтернативний законопроект №1357-1 «Про внесення змін до Закону України "Про Суспільне телебачення та радіомовлення" (щодо створення регіонального суспільного телерадіомовлення)», яким запропоновував свій варіант організаційно-правової форми НСТУ. На його думку, мають бути окремо дві юридичні особи: телебачення і радіо.

Подаємо повний текст заяви «Стоп цензурі!» та РПР-Медіа:

Заява

руху «Стоп цензурі!»

та медіагрупи Реанімаційного пакету реформ

щодо затягування процесу створення суспільного мовлення

Ми, учасники руху «Стоп цензурі!» та групи РПР-Медіа висловлюємо протест проти спроб затягнути процес створення суспільного мовлення в Україні.

Так, 23 грудня 2014 року народний депутат України Микола Томенко вніс до парламенту проект Закону України Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про Суспільне телебачення та радіомовлення» (щодо створення регіонального суспільного телерадіомовлення), № 1357-1.

Законопроектом пропонується внести до закону про суспільне телебачення і радіомовлення положення щодо розділення організацій суспільного мовлення на суспільне телебачення та суспільне радіо, а також передбачити можливість створення органами місцевого самоврядування на базі державних обласних телерадіокомпаній організацій регіонального суспільного мовлення.

Ми вважаємо, що запропоновані зміни не відповідають міжнародним стандартам суспільного мовлення та букві й духу закону, а також сучасному стану розвитку медіа в світі. Законом про суспільне телебачення і радіомовлення визначається, що мета його - встановити правові основи діяльності Суспільного телебачення і радіомовлення й визначити правові засади діяльності Національної суспільної телерадіокомпанії України. Всупереч загальній логіці закону автор пропонує розділити Національну суспільну телерадіокомпанію України (НСТУ) на юридичні особи публічного права «Суспільне телебачення» та «Суспільне радіо», шляхом їх виділу. Така дія, на думку автора, захистить суспільне мовлення від можливої приватизації, а також від можливого рейдерського захоплення землі чи приміщень Національної радіокомпанії України. Водночас автором пропонується дозволити органам місцевого самоврядування приватизувати майно державних обласних телерадіокомпаній, на базі яких, відповідно до чинного закону, й має створюватися суспільне мовлення.

Ми вважаємо, що поява таких законопроектів підриває процес творення суспільного мовлення в Україні, створює бюрократичні завади для затягування законодавчого процесу, який має на меті забезпечити перехід до суспільного мовлення, і є свідченням нерозуміння суті реформи державного телебачення.

Рух «Стоп цензурі!» та група РПР-Медіа нагадують, що Україна ще 2003 року взяла на себе зобов'язання перед Радою Європи впровадити суспільне мовлення, яке має стати не лише новою формою якості мовлення, але й одним із основних факторів забезпечення демократії, формування нової культури виборів та боротьби з корупцією.

Рух «Стоп цензурі!» та група РПР-Медіа закликають Верховну Раду України якнайшвидше забезпечити розгляд і ухвалення законопроекту №1357, внесеного народними депутатами 10 грудня 2014 року, з метою запуску реформи державного мовлення і для забезпечення становлення суспільного мовлення в Україні.

Рух «Стоп цензурі!»

Медіагрупа Реанімаційного пакету реформ

«Центр UA»

ГО «Телекритика»

Інститут масової інформації

Інститут медіа права

«Суспільне мовлення»

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду