Журналісти словенської RTV протистоять зменшенню ліцензійної плати

Як повідомлялося раніше, 6-го вересня уряд Словенії прийняв рішення зменшити ліцензійну плату за перегляд програм Radiotelevizija Slovenija для громадян. Але конкретні масштаби скорочення бюджету мовника в наслідок цих змін тоді не називалися. Вчора ж стало відомо, що розмір ліцензійної плати зменшиться на 10%.

Генеральний директор корпорації Марко Філлі (Marko Filli) зазначає, що ці бюджетні втрати були б незначними за інших обставин. Але зараз, коли спостерігається зниження рівню прибутків від реклами та діє заборона на трансляцію програм комерційного спрямування в ефірі суспільного мовника, вони є критичними.

Підрахувавши можливі збитки, RTV ще минулого тижня анонсувала звільнення від 300 до 400 своїх працівників. Але крім того, може постраждати і контент мовника. Так, з ефіру скоріше за все знімуть деякі культурні, молодіжні та дитячі програми.

У зв’язку з цим журналісти та інші співробітники Radiotelevizija Slovenija написали два публічних листи до членів наглядової ради мовника з вимогами відмінити рішення щодо змін в системі ліцензійної плати. Таким чином вони сподіваються вчинити на них певний тиск, привернути до цієї проблеми увагу громадськості та захистити редакційну і фінансову незалежність мовника.

Джерело: Slovenska Tiskovna Agencija, Finance

comments powered by Disqus