Відтепер у Німеччині ліцензійний збір сплачуватимуть і користувачі інтернету

Вчора, 2 жовтня, Конституційний суд Німеччини ухвалив рішення про те, щоб розширити перелік обладнання, яке вважається приймачем каналів мовлення та підпадає під стягнення ліцензійного збору. Відтепер до цього переліку також входитимуть комп’ютери, що підключені до мережі інтернет.

Суд вже відхилив скаргу громадянина, який стверджував, що, незважаючи на наявність в нього комп’ютеру, підключеного до інтернету, він не використовував його для перегляду програм суспільного телебачення.

Програвши суперечку в суді нижчої інстанції, німець звернувся зі своєю скаргою до вищого суду. Однак і тут йому сказали, що платити все-таки доведеться. Суд аргументував відмову тим, що рішення розширити ліцензійний збір також на користувачів інтернету є конституційно виправданим і зроблений для того, аби змусити населення не ухилятися від сплати цих коштів.

Нагадаємо, що весь обсяг ліцензійного збору в Німеччині традиційно йде на фінансування суспільного мовлення, яке є доволі популярним серед населення та не менш пріоритетним для влади.

Тому редакція німецького суспільного мовника ARD дуже позитивно сприйняла це нововведення, акцентуючи на тому, що ці заходи допоможуть їм вдосконалювати свою інформаційну діяльність.

У свою чергу, цьому сприятиме і те, що з 2013 року в Німеччині водять фіксований ліцензійний збір у розмірі €17.98. Його доведеться сплачувати кожному домогосподарству, незалежно від того, яке обладнання для приймання сигналу там стоїть та наскільки часто ним користуються. 

Джерело: The Local Germany’s News

comments powered by Disqus