Уряд РФ зізнався, що новостворене суспільне телебачення зараз не стане незалежним

08:20,
16 Квітня 2013
1457

Уряд РФ зізнався, що новостворене суспільне телебачення зараз не стане незалежним

08:20,
16 Квітня 2013
1457
Уряд РФ зізнався, що новостворене суспільне телебачення зараз не стане незалежним
Поки що держава повністю візьме на себе фінансування телеканалу у зв'язку з неможливістю сформувати фонд цільового капіталу за рахунок пожертвувань, на який розраховували при розробці концепції СМ.

Саме такий висновок зробило профільне міністерство Мінкомзв'язку, яке ознайомило з ним уряд.

Про необхідність сформувати цільовий капітал для суспільного телебачення говорилося і в указі 17 квітня 2012 № 455 «Про суспільне телебачення в Російській Федерації», що був підписаний Дмитром Медведєвим ще в статусі президента країни.

Необхідно було забезпечити формування цільового капіталу організації для фінансування її діяльності, передбачивши також публічний збір грошових коштів. Для створення конкурентоспроможного каналу потрібен цільовий капітал в розмірі від 30 млрд до 100 млрд рублів. Проте в уряді дійшли висновку, що фінансувати телеканал за рахунок доходів фонду цільового капіталу сьогодні неможливо. У результаті в якості держпідтримки на 2016-2020 планується передбачити субсидії телеканалу, які будуть виділятися в рамках держпрограми «Інформаційне суспільство».

Основна причини провалу створення фонд цільового капіталу – відсутність в країні практики з ендаумента.

“Ефективний механізм використання некомерційною організацією, що спеціалізується на телемовленні, цільового капіталу, який міг би служити джерелом її стабільного доходу, також відсутній”, – кажуть в уряді.

У Мінкомзв'язку підрахували, що збір добровільних пожертвувань з населення для роботи суспільного телебачення зайняв би 10 років. В результаті після консультацій з міністерствами та відомствами уряд прийняв рішення, що фінансування за допомогою фонду цільового капіталу неможливе.

Гендиректор суспільного телебачення Анатолій Лисенко зазначив, що користь від цільового капіталу насправді не вдалося б отримати швидко. “Зараз у нас залишається тільки бюджетне фінансування”, – підкреслив він.

Таким чином, «Суспільне телебачення Росії», яке планує вийти в ефір у травні 2013 року, поки може розраховувати тільки на щорічні держсубсидії у розмірі 1,5 млрд рублів. Бюджет телеканалу на 2013 рік і того менше. Однак незабаром громадяни Росії зможуть підтримати мовник фінансово.

“Найближчим часом ми опублікуємо номер рахунку, куди будь-який бажаючий зможе перераховувати кошти, – поділився планами Анатолій Лисенко. – Спонсорських грошей у нас поки немає. Є набір пропозицій, але поки ні з ким немає остаточних домовленостей”.

Джерело: Известия

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Анатолій Лисенко
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду