«UА:Перший» платитиме співробітникам лише ставку через падіння доходів від реклами – Харебін

Раніше джерела «Телекритики» повідомили, що на початку минулого тижня журналістам «UА:Першого»заднім числом оголосили, що за червень заплатять тільки ставки. За їх словами, таке рішення керівництво пояснило великими виплатами скороченим співробітникам каналу. Це викликало обурення колективу.

Натомість пан Харебін повязує скорочення зарплати співробітникам з падіння доходів від рекламодавців.

«На жаль, рекламний світ живе парадигмою рейтингів, більші рейтинги – більше грошей. Напевно, вперше в історії Національної телекомпанії з літа не буде премій і надбавок, які були пов'язані з рекламною діяльністю компанії. Як ви знаєте, фінансування бюджетних організацій ведеться з двох джерел: бюджетні асигнування та спецфонд, який формується за рахунок діяльності телекомпанії. Дохід від реклами НТКУ не дозволяє виплачувати надбавки співробітників. Вперше ми змушені будемо платити чисту бюджетну ставку», - повідомив він.

Заступник гендиректора також пояснив, що падіння рейтингів сталося через зміну контенту телеканалу у зв’язку з переходом на суспільне мовлення, та прагненням НТКУ захопити молодшу аудиторію та мешканців міст.

«Моя особиста позиція, яка активно обговорюється, полягає в тому, що суспільний мовник повинен стати інструментом освіти. Ми не можемо сліпо слідувати тому, що хочуть люди, які зараз дивляться наш канал. Падіння рейтингів є поясненням нашого майбутнього і моєї позиції. Аудиторія НТКУ – це в основному люди 50+ за віком і 50- по містах. Команда, яка працює над створенням суспільного мовлення, зробила низку дій, які повністю підірвали дивлення нашого каналу з боку цієї цільової аудиторії. Тобто з телеканалу пішов Поплавський, Шустер, Гордон – те, що затягувало на канал ту аудиторію, від якої ми намагаємося піти, яку намагаємося омолодити і урбанізувати. Ми хочемо стати тим каналом, який би дивилася і молодь, і бізнес, і домогосподарки в те числі. Тому існуюче падіння рейтингів і проблеми з контентом пов'язані саме з цим», - додав пан Харебін.

Нагадаємо, наприкінці квітня стало відомо, що до 1 липня на каналі відбудеться скорочення 10% штатних посаду зв'язку зі скороченням зарплатного фонду. Загалом мало бути скорочено 152 штатні посади. 

Згодом з штату новинної редакції «UА:Першого» звільнилися шестеро журналістів. Троє з них перейшли на канал «Україна».

 

 

 

comments powered by Disqus