У НСТУ у 2021 році планують збільшити видатки на зарплату, диджитал і виробництво контенту

10 серпня на черговому засіданні наглядова рада Суспільного погодила фінансовий план Національної суспільної телерадіокомпанії України на 2021 рік та подала його на затвердження акціонеру – Державному комітету телебачення і радіомовлення України. Про це йдеться у протоколі засідання, опублікованому на корпоративному сайті Суспільного.

Член правління НСТУ Микола Чернотицький поінформував, що Фінансовий план ПАТ «НСТУ» на 2021 рік складено із розрахунку на отримання 100% обсягу державної фінансової підтримки, передбаченої Законом «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України», а саме – 2274,2 млн грн. та доходів від господарської діяльності у розмірі – 72,9 млн грн.

За його словами, близько 1,4 млрд грн НСТУ планує спрямувати на виробництво контенту, як власними силами, так і на замовлення у сторонніх продакшнів. У цю суму входять видатки на оплату праці працівників національних та регіональних каналів телебачення, радіо та диджитал платформ, а також видатки на закупівлю прав та замовлення послуг у сторонніх продакшнів.

«Основні категорії видатків у 2021 році:

  • на оплату праці – 797,9 млн грн;
  • на трансляцію – 426,8 млн грн;
  • на оплату послуг з виробництва (сторонніми виконавцями) – 219,2 млн грн (телемовлення – 134,0 млн грн; регіональні дирекції – 46 млн грн; діджитал – 24 млн грн; радіомовлення – 11,5 млн грн; новини – 4,0 млн грн);
  • витрати на оплату комунальних послуг – 55,5 млн грн;
  • на придбання товарів та послуг (без урахування виробництва та трансляції) – 161,9 млн грн;
  • витрати на оплату податків (з урахуванням пені за Японським кредитом) – 51,8 млн грн;
  • витрати на оплату членських внесків ЄМС – 37,6 млн грн;
  • капітальні видатки – 431,7 млн грн (придбання обладнання в рамках технічного переоснащення ПАТ «НСТУ» – 115,0 млн грн; придбання прав на висвітлення, в тому числі спортивних подій, – 286,5 млн грн; капітальний ремонт – 34,2 млн грн)», – зазначив він на засіданні наглядової ради НСТУ.

За словами пана Чернотицького, за умови повного фінансування сума на виробництво сторонніми виконавцями зросте у п’ять разів у порівнянні з 2020 роком (у 2019 році – 41,887 млн грн; у 2020 – 45,25 млн грн; у 2021 планується – 219,15 млн грн). На виробництво власного контенту заплановано виділити близько 1,1 млрд грн.

На дирекцію цифрових платформ планується збільшення видатків у понад 12 разів (із 2 млн у 2020 році до 24,65 млн у 2021 році), про це сказав секретар наглядової ради НСТУ Вадим Міський. Він пояснив, що частина з цих коштів має бути спрямована на розробку мультимедійної онлайн-платформи для дитячої аудиторії.

Вадим Міський звернувся з проханням до правління НСТУ не скорочувати видатки, які заплановані на розробку мультимедійної онлайн-платформи для дитячої аудиторії, у разі якщо Суспільному мовнику не буде виділено коштів у повному обсязі та зробити 2021 рік роком пріоритетного виробництва дитячого та молодіжного контенту.

Членів наглядової ради НСТУ цікавило, чи зростуть зарплати у співробітників компанії. Микола Чернотицький відповів, що видатки на заробітну плату працівникам НСТУ у 2021 році планується збільшити на 136,9 млн грн, у цю суму передусім входить оплата праці працівників, що виробляють власний контент Суспільного мовлення.

Нагадаємо, після секвестру бюджету та виплати боргу «Євроньюз» у Національної суспільної телерадіокомпанії України у 2020-му році залишиться 57% запланованого державного фінансування. Через це компанія не зможе купити все заплановане обладнання та права на контент, зменшила видатки на виробництво контенту і повністю скасувала блок виробництва серіалів. 

Фото: пресслужби Суспільного

comments powered by Disqus