Суспільне ТБ Росії частково профінансують спонсорські проекти

11:52,
7 Березня 2013
1552

Суспільне ТБ Росії частково профінансують спонсорські проекти

11:52,
7 Березня 2013
1552
Суспільне ТБ Росії частково профінансують спонсорські проекти
Російське суспільне телебачення зможе залучати спонсорів для виробництва окремих проектів. Це не суперечитиме ані діючому законодавству, ані статуту мовника.

Після того як 1 березня 2013 суспільне телебачення виплатило Зовнішекономбанку кредит і відсотки за користування позиковими засобами (всього 618 млн рублів), у компанії залишилося 931, 5 млн рублів. Ці гроші складають бюджет суспільного мовника на решту місяців поточного року.

Виконавчий директор компанії Ігор Найговзін каже, на сьогодні у мовника немає інших джерел фінансування, а багато грошей пішло також на закупівлю обладнання, ремонт, оренду, зарплати. Крім того, за його словами, питання про розміщення на телеканалі соціальної реклами залишається відкритим, тому на додаткові гроші від реклами, що розміщується міністерствами і держкомпаніями, СМ поки розраховувати не може.

«Ми сподіваємося на допомогу держави і наших глядачів. На себе теж – тому що нам відтепер дозволено спонсорство, воно існує на багатьох каналах в чистому вигляді. Але поки ми не запустилися, знайти спонсорів на проекти складно. Сподіваюся, що, коли ми вийдемо в ефір, спонсорство буде нам підмогою», – вважає Найговзін.

Генеральний директор «Суспільного телебачення Росії» Анатолій Лисенко неодноразово заявляв, що комерційної реклами на каналі не буде. Втім, конкретно про спонсорську підтримку він таких тверджень ніколи не робив. Закон Російської федерації «Про рекламу» визначає спонсорську рекламу як рекламу, «поширювану за умови обов'язкового згадування в ній про певну особу як про спонсора».

Згідно зі статутом російського суспільного мовника, джерелами формування майна компанії є доходи від цільового капіталу, доходи, одержувані від власності організації, добровільні внески і пожертвування, а також «інші, не заборонені законом надходження, у тому числі банківські кредити, гранти». Останній пункт як раз і дозволяє використовувати спонсорські фінанси.

Джерело: Известия

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
izvestia
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду