Швеція фінансуватиме суспільне мовлення коштами інтернет-користувачів

Новий закон був прийнятий у зв'язку з рішенням Шведського національного телебачення викладати весь свій ефір в інтернет для безкоштовного доступу. Раніше про намір зробити такий самий крок оголосили деякі приватні шведські телекомпанії.

Наразі за телевізійну ліцензію сплачує до 90 відсотків шведських домогосподарств. Придбання такої ліцензії дозволить дивитися телепередачі як по телевізору, так і на комп'ютері або планшеті. Отже, на переважна більшість жителів країни нововведення на своєму гаманці не відчує.

Однак отримані додаткові кошти все ж таки планують виділити на фінансування суспільного мовлення.

Вільний доступ до перегляду телепрограм існує в багатьох європейських країнах. Найчастіше мито функціонує у вигляді плати за перегляд передач або у вигляді податку на телевізор. Як правило, отримані таким чином гроші спрямовуються на фінансування суспільного телемовлення і повністю або частково позбавляють його телеканали від необхідності залучати кошти за допомогою реклами.

В останні роки країни, де прийнята така система, включають у вартість ліцензії доступ до телепрограм через інтернет. Так, у Великобританії вартість ліцензії на перегляд програм ВВС становить 145,5 фунта (близько 230 доларів) в рік. За ці гроші користувачам надається доступ до телеканалів, радіостанцій і он-лайн-сервісів корпорації.

Джерело: The Next Web

comments powered by Disqus