Мінфін Грузії має намір реструктурувати заборгованість суспільного мовника

За словами керівника служби зі зв'язків з громадськістю міністерства фінансів Хатуни Іванішвілі, таке рішення прийняли, щоб покрити заборгованість у визначені терміни, а не відразу, що могло б перешкодити роботі мовника. Хатуна Іванішвілі також зазначила, що реструктуризація не означає списування боргів, як це відбувалося до теперішнього часу.

Реструктуризація розпочнеться, як тільки завершиться фінансова перевірка мовника. На веб-сторінці Європейського мовного союзу, в інформації, що описує зустріч міністра фінансів і генерального директора, зазначено, що, за заявою Нодара Хадурі, міністерство також сприятиме  мовнику в пошуку незалежних фінансових джерел. Однак яких саме, не деталізується.

Наразі заборгованість суспільного мовника перед державним бюджетом становить близько п’яти мільйонів ларі.

У рішенні опікунської ради суспільного мовника відзначено, що його поточна заборгованість являє собою виплату другого траншу реструктурованої заборгованості перед Європейською мовною спілкою в розмірі 758 тисяч євро.

Становище суспільного мовника також ускладнюється тим, що наразі в країні розробляється законопроект, який передбачає внесення змін до закону Грузії «Про мовлення». Якщо він вступить в силу, над суспільним мовником країни встановиться повний контроль з боку політичних сил. ПАРЄ, у свою чергу, вже встигла їх розкритикувати.

Джерело: Грузія Online

comments powered by Disqus