Латвійці виступають проти абонентської плати за суспільне телебачення

Щоб змінити ставлення до абонентської плати за суспільні ЗМІ, потрібно провести величезну пояснювальну роботу з суспільством, відзначають експерти. Наразі проти абонентської плати за суспільні ЗМІ виступають 95% населення Латвії. Про це свідчить дослідження компанії GfK.

Як заявила директор клієнтського сервісу GfK Мара Тауриня, в умовах, коли тільки 5% населення підтримують введення такої плати, говорити про її конкретний розмір ще доволі рано.

Представник Латвійського суспільного телебачення Гінтс Мікелсонс розповів, що подібне дослідження було проведене і серед працівників ЛТБ.

Так, введення абонентської плати підтримують 40% працівників суспільного телебачення, проти виступили 60%.

Для порівняння, у сусідній Литві проти введення абонентської плати за суспільне ЗМІ виступають 92% населення, в Естонії 93%.

Варто також зауважити, що Латвійське суспільне телебачення останні роки було найменш фінансованим суспільним телебаченням в ЄС. Досі воно працює в режимі виживання.

У свій час, коли був прийнятий новий закон про електронні ЗМІ, Латвійське суспільне телебачення представило Національній раді з електронним ЗМІ свої розрахунки, згідно з якими, щоб виконати мінімальні вимоги закону, базовий бюджет мовника повинен бути не менше 17 млн латів. Зараз же базовий бюджет ЛТВ – близько 7 млн латів.

Джерело: Nozare.lv

comments powered by Disqus