Хюг Мінгареллі: Суспільний мовник в Україні – єдиний мовник, який не зазнав впливу олігархів

Хюг Мінгареллі: Суспільний мовник в Україні – єдиний мовник, який не зазнав впливу олігархів

14:24,
10 Жовтня 2018
4675

Хюг Мінгареллі: Суспільний мовник в Україні – єдиний мовник, який не зазнав впливу олігархів

14:24,
10 Жовтня 2018
4675
Хюг Мінгареллі: Суспільний мовник в Україні – єдиний мовник, який не зазнав впливу олігархів
Хюг Мінгареллі: Суспільний мовник в Україні – єдиний мовник, який не зазнав впливу олігархів
Голова представництва Європейського Союзу в Україні, французький дипломат Хюг Мінгареллі сказав, що незалежний та ефективний Суспільний мовник необхідний Україні. За його словами, за останні кілька місяців було кілька потужних спроб вгамувати Національну суспільну телерадіокомпанію України.

Про це він сказав  під час міжнародної конференції «Незалежний та фінансово стабільний Суспільний мовник — невід'ємна частина демократичного суспільства, яка відбулася 10 жовтня у будівлі комітетів Верховної Ради України за підтримки Ради Європи.

«Суспільний мовник в Україні – єдиний мовник, який не зазнав впливу олігархів. Повноцінне фінансування – це важливий інгредієнт успішного Суспільного мовлення. За останні кілька місяців було кілька потужних спроб вгамувати НСТУ. Треба уникати цього. Ми готові бути й надалі з вами», – сказав він.

 Пан Мінгареллі нагадав про зобов’язання уряду і парламенту надати НСТУ повноцінне фінансування.

«Ми знаємо, що ви ведете війну і є багато витрат на важливі потреби. Але скорочувати фінансування СМ на 50% це неправильно. На наш погляд важливо покращити модель фінансування СМ. НСТУ досягла значних результатів: змінили організаційну структуру; стали лідером професійних стандартів; рейтинги зросли, особливо радіо. Ви можете сподіватися на підтримку ЄС більше, ніж коли-небудь», – зазначив Хюг Мінгареллі.

Як писав сайт «Детектор медіа», в державному бюджеті на 2018 рік на фінансову підтримку Національної суспільної телерадіокомпанії України передбачено лише 776 млн 563,1 тис. грн, що вдвічі менше від суми, гарантованої законом «Про суспільне телебачення і радіомовлення України», яка мала би становити  1,534 млрд грн. У зв’язку з недофінансуванням виникли  перешкоди не лише розвитку Суспільного мовника, але і щоденному його функціонуванню. 

На Суспільному через дефіцит коштів із 1 жовтня 2018 року вступив у силу план антикризових заходів, який передбачає відпустку без збереження заробітної плати від 15 до 8 днів, обмежити прийом на роботу до 1 жовтня, припинити виплату премій керівному складу з жовтня, провести переговори з контрагентами щодо розстрочки та відтермінування оплати за послуги і матеріали і вжити заходів для залучення відповідних рекламодавців.

25 вересня із 6:27 ранку Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення (КРРТ) через борги відключив аналогове мовлення каналу «UA:Перший» по всій Україні, крім зони Операціії Об'єднаних сил (ООС).

Нагадаємо, У лютому 2018 року програмний директор ГО «Детектор медіа», секретар наглядової ради ПАТ «НСТУ», експерт РПР з питань медіа-реформи Вадим Міський презентував нову модель фінансування Суспільного мовлення в Україні. Він та консультанти Ради Європи Юрій Джигир і Катерина Майнзюк підготували аналітичну записку, в якій наголосили, що оптимальним джерелом доходів НСТУ є радіочастотна рента (стаття 254 Податкового Кодексу України).

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
скріншот
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду