Грузинський суспільний мовник вимушений брати кредит

Заяву про це зробив фінансовий директор громадського мовника Каха Сонішвілі під час прес-конференції 3 вересня.

«Ніякої надзвичайної​​, кризової ситуації немає, можна сказати, навіть навпаки – порівняно з фінансовим станом на 1 січня 2013 року» заявив Сонішвілі.

На початку цього року GPB покрив близько $5,5 млн боргу. Крім того, мовник щомісяця виплачує членський внесок Європейському союзу мовників (EBU), штрафні відсотки за державний борг і держбюджетні податки.

З листа генерального директора наглядовій раді від 19 серпня 2013 з'ясовується, що, за даними на 15 серпня, в бюджеті мовника залишилося приблизно $4,5 млн. Середні щомісячні витрати GPB при цьому складають $1,5 ларі.

Крім держбюджетного фінансування, мовник отримує кошти з реклами. Фінансовий директор телеканалу вважає, що рекламні доходи до кінця цього року складуть $800 тис.

Незважаючи на наявність боргу в розмірі до $10 млн, GPB має намір почати новий ефірний сезон після ребрендингу. До нового ефірного сезону мовник оновить кілька студій, змінить логотип і корпоративний дизайн.

«Ми робимо ребрендинг за рахунок внутрішніх ресурсів, і це не обійдеться нам у велику суму», – зазначив Каха Сонішвілі.

За його словами, в 2014 році мовник візьме в кредит до мільйона ларі. А в кінці наступного року, за його розрахунками, мовнику вже не треба буде позичати гроші.

«До початку 2015 року ми будемо звільнені від 60% боргів, оскільки вже будуть виплачені державна позика, податкова заборгованість і борг Європейському союзу мовників», – зазначив фінансовий директор.

Джерело: Грузия Online

comments powered by Disqus