Громадські медіа США більше не потребують фінансування з держбюджету

Федеральному уряду Сполучених Штатів Америки більше не потрібно фінансувати громадське телерадіомовлення, стверджує американський медіаексперт Алан Маттер у своєму блозі Newsosaur. На його думку, отримавши з федерального бюджету близько дев’яти мільярдів доларів з 1969 року, громадське радіо й телебачення спромоглося стати зрілим, потужним і самодостатнім бізнесом.

 

«Продовжувати фінансування цієї групи неприбуткових медіакомпаній є непотрібним і нелогічним тоді, коли уряд скорочує бюджетну підтримку для галузей охорони здоровя, освіти, а також соціальну допомогу безробітним та непрацездатним», - пише Маттер. У Сполучених Штатах 368 громадських телекомпаній і 934 радіостанції. Їхня приблизна аудиторія становить 170 мільйонів осіб, або 56% населення США.

 

Зараз на громадські ЗМІ виділяється близько $400 млн щорічно. Ці кошти, що перераховуються через Корпорацію громадського мовлення (Corporation for Public Broadcasting), становлять близько 15% фінансового забезпечення  громадських ЗМІ. 57% становлять внески від благодійних фондів, комерційних підприємств та приватних осіб, 25% - фінансування з місцевих бюджетів, 3% - з інших джерел.  

 

На думку Маттера, скорочення фінансування на 15% не стане ударом для цих компаній. «Звісно, їм доведеться активніше залучати спонсорські та доброчинні кошти. Але це дасть їм незалежність, якої заслуговують і вони, і їхні слухачі. Раз і назавжди громадські мовники зосередяться на своїй роботі, не мусячи зі страхом озиратись на уряд чи парламент», - пише він. За його словами, з часів свого заснування 1967 року Корпорація громадського мовлення не раз була заручницею політичної боротьби та відчувала тиск із боку адміністрації президентів Ніксона, Рейгана та Буша-молодшого, а також обох партій у Конгресі. Більше про це можна прочитати в історії CPB (англійською мовою).

 

Незважаючи на це, корпорація невпинно розвивалась. Якщо в 1969 році її фінансування становило $5 млн, то 2009 – вже $477 млн; з урахуванням 6-кратної інфляції, фінансування зросло у вісім разів, а темпи його зростання втричі перевищували темпи інфляції. Витрачаючи 95% на фінансування громадських медіа, 2009 року корпорація відзвітувала про витрату $22млн на свою власну діяльність. Отже, значна частина бюджетних коштів іде на підтримку бюрократії.

 

«Метою заснування СРВ було створити альтернативу комерційному телебаченню. Попри те, що відтоді комерційне телебачення істотно зміцніло й розрослося, громадські медіа завдяки щедрому федеральному фінансуванню стали здоровішими і сильнішими, аніж засновники СРВ могли сподіватись», - пише експерт. На його думку, якщо федеральний уряд має охоту фінансувати неурядові медійні організації, слід виділити гроші також на неприбуткові інтернет-проекти, такі як New America Media, Minn Post чи Lexington Commons.

 

Читайте допис повністю (англійською мовою).

 

«Медіаграмотність»

comments powered by Disqus