BBC витратила $7 млн на розслідування скандалу з педофілією

₤2,8 млн з цієї суми вартувала доповідь екс-голови Sky News Ніка Полларда (Nick Pollard), підготовлена у грудні 2012 року. Частина грошей пішла на оплату роботи юристів, а також на виплати тимчасово відстороненим від роботи співробітникам.

Полларду дали завдання встановити обставини, за яких у грудні 2011 року був знятий з ефіру випуск програми Newsnight, в якому журналісти BBC News розповідали про можливу причетність до сексуальних злочинів Севіла, який помер незадовго до цього. В ході розслідування Поллард мав з'ясувати, чи було це рішення пов'язане з небажанням скасовувати заплановані передачі, присвячені його пам'яті.

Згідно з доповіддю, зняття з ефіру журналістського розслідування було помилкою, але співробітники мовної корпорації здійснили її з добрими намірами. У той же час Поллард розкритикував екс-голову компанії Джорджа Ентвісла (George Entwistle), який проігнорував листи з попередженнями про невідомі сторони особистості Севіла. Крім того, згідно зі звітом, після того як звинувачення на адресу Севіла восени 2012 року потрапили в пресу, керівництво компанії фактично піддалося погано прихованій паніці і не кращим чином виконувало свої прямі обов'язки.

За підсумками розслідування Ентвісл покинув компанію. Крім того, був звільнений заступник голови новинної служби BBC Стівен Мітчел (Steven Mitchell), який прийняв рішення скасувати випуск програми з розслідуванням. При цьому, згідно з фінансовим звітом, скандал практично не позначився на рівні довіри глядачів до телеканалу і їх інтерес до нього. Крім того, репутацію каналу практично не зіпсували і помилкові звинувачення в педофілії, висунуті журналістами відомому політику. До кінця 2012 року рейтинги відновились остаточно.

Окрім цього розслідування, корпорація оплатила ще дві доповіді, присвячені дослідженням ступеня взаємоповаги співробітників компанії та правил внутрішнього розпорядку, загальною вартістю ₤2,5 млн.

 

Річний дохід корпорації складає близько ₤3 млрд.

Джерело: BBC, Лента.ру

comments powered by Disqus