BBC Trust визнає свої провали

Національне контрольно-ревізійне відомство провело дослідження і зробило звіт про результати: BBC часто без поважних причини порушує власні правила політики менеджменту, зокрема виплачуючи звільненим співробітникам завеликі суми вихідної допомоги. BBC Trust цілком погоджується з твердженням, що в корпорації існують принципові порушення системи централізованого контролю й управління.

За результатами дослідження, в майже чверті з 60 випадків звільнень корпорація переплатила своїм топ-менеджерам, порушуючи умови контракту. Загальна сума переплат обійшлась громадянам Великобританії мінімум в £1 млн.

Було встановлено випадки, коли топ-менеджери отримували перебільшену компенсацію вже навіть після того, як знаходили нову роботу, а також приклади, коли керівники отримували можливість проводити консультаційну та інші види роботи в час їхнього уходу.

«Слабке управління BBC призвело до витрат, які перебільшують передбачені документами суми, що не служить інтересам громадян. Таким чином корпорація ризикує втратити суспільну довіру», – йдеться у висновку NAO.

Корпорація виплатила в загальній кількості £60 млн. (з урахуванням інфляції) двом третинам своїх топ-менеджерів, які залишили посади у період від початку 2005 до березня 2013 року. Натомість BBC зазначає, що саме завдяки цим скороченням вона зекономила £188 млн.

Одна з гучних історій – вихід у відставку колишнього генерального директора Джорджа Ентвістла (George Entwistle), який працював на посаді усього 54 дні, а з урахуванням різних платежів у сумі отримав £450 тис. вихідної допомоги.

Серед інших скандальних переплат – £949 тис., виплачені колишньому заступнику генерального директора Марку Байфорду (Mark Byford), та £670 тис., які одержав колишній головний операційний директор Керолайн Томсон (Caroline Thomson).

NAO зазначає, що прийняття рішень щодо невиправдано великої винагороди співробітникам пов’язане з недостатнім контролем і проблемами в системі оцінювання ризиків.

BBC Trust заявляє, що деякі висновки NAO були «дуже тривожними» і що рекомендації будуть виконані в повному обсязі. Також керівництво корпорації зазначає, що недотримання керівництвом і зокрема Комітетом з питань винагород узгодженої політики є «абсолютно неприйнятним».

Член BBC Trust і голова Комітету з питань фінансів Ентоні Фрай (Anthony Fry) заявив: «Незважаючи на те, що BBC досягла значних економічних успіхів, деякі з висновків Національного контрольно-ревізійного відомства глибоко стурбували нас, зокрема щодо недотримання норм політики щодо вихідних виплат як результат неефективного управління з боку минулого керівництва BBC. Така практика неприпустима, і в мене немає сумнівів, що це стривожить як суспільство, так і персонал корпорації. Для нас є однозначним те, що подібні провали нагляду та контролю не можуть повторитися. Ми вітаємо плани генерального директора щодо введення обмеження на вихідну допомогу до £150 тис. Окрім того, ми просимо збільшити рівень прозорості вихідних платежів шляхом розкриття звітної інформації. Також ми очікуємо продовження перевірок протягом двох наступних років».

Голова NAO Аміас Морс (Amyas Морс) сказав: «BBC занадто часто порушувала свою власну й без того щедру політику компенсацій. Слабкі механізми управління призвели до порушення контрактних умов і ризикування суспільною довірою. Плани гендиректора щодо обмежень є сигналом покращення ситуації. Нова межа значно нижча максимальної суми компенсацій цивільних службовців».

Протягом останніх трьох років 150 топ-менеджерів отримали вихідні виплати на загальну суму £25 млн. Середня сума виплат дорівнює £164,2 тис.

Генеральний директор BBC Тоні Холл (Tony Hall) заявив: «Я повністю погоджуюся з висновками Національного контрольно-ревізійного відомства. Рівень деяких витрат був неправильний. Я казав про це в перший тиждень своєї роботи на цій посаді. Важливо зрозуміти, що відбувається. BBC намагалася знизити витрати на утримання топ-менеджменту – і їй це вдалося, знизивши кількість посадовців з 640 до 445. І NAO визнає, що таким чином ми заощадили більш ніж £10 млн протягом досліджуваного періоду, і ми будемо звітувати про успіхи заощаджень кожного року. Я знаю, що BBC збилася зі шляху останніми роками. Я вже заявляв про введення обмеження компенсацій у £150 тис. Ми вже почали виправляти помилки, які були зроблені ще минулої епохи, і ми покладемо цьому край».

Міністр культури Великобританії Марія Міллер (Maria Miller) сказала: «Кожна суспільна організація має бути в змозі обґрунтувати кожну витрачену копійку з грошей платників податків, а тим більше у важкі для економіки часи. До BBC існує величезний суспільний інтерес, і NAO виявила рішення корпорації, які просто не можуть бути виправдані. Дослідження проливає світло на культуру BBC, де люди отримують необумовлені контрактом винагороди. Я вітаю обіцянку керівництва слідкувати за цим у майбутньому – потреба в цьому вже давно назріла».

Нагадаємо, нещодавно в BBC стався інший фінансовий скандал: корпорація почала втілювати провальний технологічний проект вартістю близько £100 млн, який було закрито, коли стало зрозуміло, що він себе не виправдовує.

Джерело: The Guardian

comments powered by Disqus