У Латвії розробили концепцію діяльності нового російськомовного суспільного медіа

Національна рада з питань електронних ЗМІ залучила до розробки концепції більше 200 експертів.

Відповідно до оголошеної концепції, на це піде п'ять років, а витрати складуть 42 млн латів.

Нове суспільне ЗМІ, про заснування якого повідомлялося раніше, об'єднає державні телеканали і радіостанції, а також їхні архіви. Крім того, на базі LTV і Латвійського радіо планується створити «найсильніше інтернет-ЗМІ».

Згідно концепції, нове державне ЗМІ повинне буде збільшити аудиторію державних телевізійних і радіоканалів до 75% протягом п'яти років (на даний момент цей показник складає 50%).

Нове мас-медіа захищатиме інтереси суспільства і вироблятиме контент, який наразі не здатні створювати комерційні ЗМІ.

Особливу роль автори концепції відводять мовленню російською мовою. Продакшн-пріоритети нового суспільного ЗМІ визначені такі: новини та інформаційно-аналітичні програми, освіта і наука, передачі для дітей та підлітків, а також культурні програми.

Проект бюджету вже підготували на період до 2018 року. 47% від необхідних на реорганізацію коштів суспільне ЗМІ зможе покрити з власних грошей, іншу частину складе фінансування Євросоюзу та держбюджету. Для утримання нового суспільного медіа передбачається ввести спеціальний податок – з 2015 року заплановані відрахування частини податку на заробіток із населення.

Джерело: Dienas Bizness

comments powered by Disqus