Суспільний мовник Північної Каліфорнії запустив антитютюнову рекламу мовами етнічних меншин [відео]

Рекламу кампанію, яка 10 грудня стартувала на каналі суспільного мовлення  Північної Каліфорнії KQED, орієнтовано на вихідців з Азії, афроамериканців та латиноамериканців. Саме тому у роликах знялися представники цих етнічних груп. Їх озвучено іспанською, корейською та китайською мовами.

Ініціатори рекламної кампанії, громадська організації «Вільна від куріння Каліфорнія» (Tobacco Free California), стверджують, що причини поширеності куріння серед різних етнічних груп відрізняються. Це пояснюється тим, що тютюнові компанії застосовують для популяризації сигарет серед різних груп населення різні маркетингові підходи, що ґрунтуються на аналізі їхніх культурних і ментальних особливостей, традицій, цінностей.

Відповідно, різняться і наслідки куріння в межах етнічних груп. Наприклад, серед вихідців з Азії відсоток жінок-курців надзвичайно низький – 4,5%, тоді як серед чоловіків курить аж 13,1% (за даними дослідження «Вживання і стимулювання продажу тютюнових виробів в Каліфорнії» (Tobacco Use and Promotion in California), опублікованого у грудні 2012 року). В результаті, серйозною проблемою є те, що дружини і діти чоловіків-курців стають жертвами пасивного куріння. Тому в попередній антитютюновій рекламній кампанії, орієнтованій на цю етнічну групу, Tobacco Free California використала саме цей мотив.

Афроамериканці курять найбільше порівняно з іншими етнічними групами. Поширеність куріння серед чоловіків і жінок однаково висока - 18,9% і 15,2% відповідно. Як наслідок, найбільше випадків раку легень зафіксовано серед афроамериканців. Тож було вирішено обіграти у рекламній кампанії саме цей факт.

А в популяризації сигарет серед латиноамериканського населення тютюнові компанії роблять найбільший акцент на молодь – спонсорують культурні заходи, надають освітні стипендії і гранти. Тому основне повідомлення антитютюнової кампанії - не ставати заручником такої псевдоблагодійності. 

Активісти Tobacco Free California наголошують, що при розробці антитютюнових кампаній надзвичайно важливо враховувати як специфіку рекламних кампаній виробників сигарет, так і культурні та інші особливості тієї групи населення, на яку рекламу спрямовано. Це підвищить її ефективність і зробить повідомлення, закладені в рекламу, більш зрозумілими та близькими аудиторії, викличе до них більше довіри.  

Більше рекламних роликів та принтів на сайті Tobacco Free California.

Джерело: KQED, Tobacco Free California

comments powered by Disqus