Нове суспільне телебачення Греції EDT розпочало мовлення в прямому ефірі

«Двогодинний ефір суспільне телебачення вело зі студії допоміжного приміщення колишнього ERT. Основну будівлю разом зі студією досі займають звільнені та невдоволені працівники ERT», – говориться в повідомленні.

Greek Reporter також повідомляє, що Європейський мовний союз (EBU), який відпочатку підтримував протестувальників, припинив ретрансляцію передач, що випускаються журналістами колишнього телеканалу ERT із захопленої ними головної будівлі держтелерадіо.

Нагадаємо, 11 червня прем'єр-міністр Греції Антоніс Самарас (Antonis Samaras) підписав указ про термінове закриття телерадіокомпанії ERT і, відповідно, звільнення 2,7 тис. її працівників. Офіційною причиною було заявлено марнотратство компанії. Окрім того, звільнення персоналу було частиною програми зі скорочення працівників бюджетного сектору, яка є обов'язком Греції перед Євросоюзом.

Звільнені працівники утворили профспілку й організували масштабну та тривалу забастовку, заручившись підтримкою інших грецьких журналістів, міжнародних організацій, таких як ЄМС та Міжнародна федерація журналістів. Увесь час вони неофіційно мовили в інтернеті. Працівники не реагують на вимоги уряду звільнити будівлю. Також відбувалися громадянські протести.

Компанія EDT була створена рішенням уряду від 19 липня. Журналісти ERT назвали нову телерадіокомпанію «піратською».

Джерело: Greek Reporter

comments powered by Disqus