Норвезький суспільний мовник впроваджує новий тренд – повільне телебачення

Наприклад, це були трансляції п'ятиденного круїзу вздовж західного узбережжя Норвегії, поїздка на поїзді від Тронхейма до Бодо під музику. З останнього – вечір в'язання та вечір горіння дров.

Цю концепцію прозвали «повільне телебачення». За словами журналіста Time Марка Льюїса (Mark Lewis), нині це настільки ж невід'ємна частина сучасної норвезької культури, як казки про тролів і катання на бігових лижах. Понад 3 млн з 5-мільйонного населення Норвегії в той чи інший момент дивилися трансляцію вищезгаданого круїзу. «Вечір горіння дров», у тому числі кілька годин споглядання згасаючих вугілля, зібрав понад 1 млн глядачів.

«Запитайте норвежців, чому вони це дивляться, і, напевно, почуєте сором'язливий смішок дитини, яку застигли за виграшем у грі, забороненій батьками», – пише Льюїс.

За його словами, повільне телебачення підкріплює віру норвежців в унікальність їхньої культури. Цікаво, що навіть в інших скандинавських країнах цей жанр не прижився. Марк Льюїс називає це «чисто норвезьким неврозом». Норвегія неоднозначно ставиться до своїх нафтових багатств, сумуючи за старими часами простих радощів.

Передачі мають майже гіпнотичний ефект, іноді небезпечний, зауважує журналіст. Один глядач, який дивився круїз, подзвонив на телебачення і повідомив, що на лайнері пожежа – насправді ж горіло у нього на кухні.

Джерело: Time, InoPressa

comments powered by Disqus