На ХVIII міжнародному фестивалі «Мій рідний край» призи отримали 4 теле- та 6 радіопрограм з України

Міжнародне журі, яке очолювали у телеконкурсі співголови директор телебачення «Тімішоара» з Румунії Лучіан Іоніка та заступник  шеф-редактора порталу «Детектор медіа» Світлана Остапа; в радіоконкурсі відповідальний редактор ЗАТ Сервісу медіапослуг "Дуна" Пастор Золтан з Угорщини, нагородило наступні роботи:

І місце присуджено телепрограмі «Ассірійські християни в Словаччині» (Радіо та телебачення Словаччини). Автори – Сільвія Коштьова, Мілан Резнічек.

ІІ місце завоювала телепрограма «Він, вона і війна» (філія НТКУ «Луганська регіональна дирекція»). Автори – Андрій Шаповалов, Олександр Шелест, Юлія Гудковська.

ІІІ місце віддали телепрограмі «На полонині» (ТВР Клуж, Румунія). Автор – Марія Чинар Жига.

Спеціальними призами журі нагородили:

у номінації «Краща авторська робота» телепрограма «Знай своє коріння». Автор – Янош Бенчік, (MTVA, Угорщина);

у номінації «Краща режисерська робота» телепрограма «Свобода розп’ята між хрестами». Режисер – Леонід Парпауц, (філія НТКУ «Чернівецька регіональна філія»);

у номінації «Краща операторська робота» «Реабілітаційний центр «Незабудка». Оператор – Томаш Ваш, (філія НТКУ «Закарпатська регіональна дирекція»;

у номінації «Краща звукорежисерська робота» телепрограма «Ромафлорекс». Звукорежисер – Крістіан Штефанеску, (ТВР Тімішоара, Румунія);

у номінації «Краще музичне оформлення» телепрограма «Бог – моя сила, моя впевненість». Автори – Янош Бенчік, Роберт Настор (MTVA, Угорщина);

у номінації  «Приз глядацьких симпатій» телепрограма «Тільки жінка». Автор – Ольга Орел (філія НТКУ «Вінницька регіональна дирекція «Вінтера»).

У новій номінації "Мій рідний край" перемогла робота "Есе про Крим" філії НТКУ "Волинська регіональна дирекція"). Автор і режисер - Олена Собець.

1-ше місце в радіоконкурсі отримала радіопрограма «Серцями в унісон» філія НТКУ Закарпатська регіональна дирекція (Україна), автор Таїсія Грись. Друге місце радіопрограма «Збереження традицій за допомогою батьківщини» MTVA (Угорщина), автор Янош Ланг. 3-тє місце радіопрограма «Дякую, Боже, за п’ятницю» Центральна дирекція «Українське радіо Перший канал» (Україна), автор Катерина Зайцева.

Спеціальними призами журі нагородило у номінації «Краща авторська робота» Юрія Табаченка та Валентину Яроленко за радіопрограму «Шляхом життя» (філія НТКУ «Донецька регіональна дирекція»). У номінації «Краща режисерська робота» - Олександра Бабурова за радіопрограму «Життям ми зобов’язані життю» (філія НТКУ «Сумська регіональна дирекція»).  У номінації «Краща звукорежисерська робота» - Юлію Сироклин за радіопрограму «Її душу не спустошили буревії життя» (філія НТКУ «Криворізька регіональна дирекція»). У номінації «Краще музичне оформлення» - Ендре Лібер за радіопрограму «Народна музика з дому», MTVA (Угорщина).

«Приз глядацьких симпатій» дістався Людовіку Вудя за радіопрограму «Церква об’єднання», («Радіо Крайова», Румунія). У новій номінації «Мій рідний край» перемогла Ганна Шкряда з радіопрограмою «Операція Україна» (філія НТКУ «Львівська регіональна дирекція»).

Директор виконавчий філії НТКУ «Закарпатська регіональна дирекція» Віталій Мещеряков у коментарі сайту «Суспільне мовлення» зазначив, що цього року фестиваль фінансується угорським державним фондом та Консульством Румунії в Україні. «Половину коштів дав Угорський державний фонд, половину - Консульство Румунії в Україні. Держкомтелерадіо підтримує цього року тільки два фестивалі, один з них наш. Комітет є співорганізатором. Невеличкі спонсорські допомоги надійшли від місцевих компаній, від однієї до 3 тисяч гривень, це фактично кошти на призи. Ця спонсорська допомога ні до чого нас не зобов’язує, як дехто думає. Ми раді, що вони нам допомогли, але ми їм нічого не винні", - сказав пан Мещеряков.

Нагадаємо, з 7 по 9 вересня на базі Закарпатської філії НТКУ тривав ХVIII міжнародний фестиваль телевізійних і радіопрограм для національних меншин «Мій рідний край».

У ньому брали участь 68 телепрограм і 45 радіопрогам з України, Угорщини, Румунії, Словаччини, Сербії, Чорногорії, Великої Британії, Польщі та Австрії.

Мета ХVIII міжнародного фестивалю телевізійних і радіопрограм для національних меншин «Мій рідний край»   активізувати висвітлення життя національних меншин, їх культурних надбань і цінностей, шляхів вирішення проблем сьогодення етнічних спільнот, що компактно проживають на території України та інших країн.

Фото Світлани Остапи та прес-служби фестивалю

comments powered by Disqus