Європейську мовну спілку очолить Ноель Карран з Ірландії

Про це йдеться на сайті Європеської мовної спілки. 

Президент ЄМС Жан Пол Філіппот сказав, що Ноель Карран був дуже сильним кандидатом на посаду генерального директора, його досвід буде неоціненним для ЄМС, яка рухається до наступної глави в своїй історії.

Наразі генеральним директором ЄМС є Інгрід  Дельтенре, яка 23 лютого 2017 року подала у відставку з цієї посади і працює у Спілці до літа 2017 року. Інгрід  Дельтенре очолювала ЄМС з 2010 року.

Ноель Карран був телевізійним продюсером і генеральним директором RTE (Суспільне мовлення Ірландії). До того він займався журналістськими розслідуваннями, був фінансовим журналістом, менеджером у комерційних виданнях. До RTE приєднався у 1992 році, був членом оргкомітету ЄМС. У 1997 році був призначений виконавчим продюсером «Євробачення», яке відбулося у Дубліні.  

З 2011 по 2016 роки Ноель Карран очолив RTE. Він відповідав за чотири телевізійних канали (RTE ONE, RTE TWO, RTE Jnr, RTE News Now), чотири радіостанції (Radio 1, 2FM, RnaG і Lyric), три інтернет-платформи (App, Web і Digital Radio) і два симфонічні оркестри.

Ноель Карран радикально перебудував суспільну телерадіокомпанію після фінансової кризи, яка почалася в кінці 2008 року. Завдяки цьому RTE сьогодні позиціонує себе як успішна цифрова медіа-організація. У 2015 році RTE  відзвітувала про 334 млн. євро доходу, з яких 155 млн. компанія отримала за рахунок комерційної діяльності.  Це найбільший показник серед мовників, які входять у Європейську мовну спілку.

Ноель Карран одружений на співачці, ірландській переможниці «Євробачення-1996» Еймер Куїнн. Мають двох дочок. 

Нагадаємо, Україна в особі ПАТ «НСТУ» (раніше — НТКУ, НРКУ) є багаторічним членом Європейської мовної спілки, активним та законослухняним учасником конкурсу «Євробачення».

ЄМС стежить за реформою суспільного мовлення в Україні. Раніше ЄМС в особі Інгрід Дельтенре закликала уряд України підтримувати розвиток суспільного мовлення в якості справжнього служіння громадянам і забезпечить НСТУ належне фінансування, як це передбачено в законі і, як Кабінет Міністрів запевняв після прийняття бюджету на 2017 рік.

comments powered by Disqus