Нова ініціативна група презентувала робочий варіант концепції українського громадського інтернет-ТБ

11:59,
13 Травня 2013
1467

Нова ініціативна група презентувала робочий варіант концепції українського громадського інтернет-ТБ

11:59,
13 Травня 2013
1467
Нова ініціативна група презентувала робочий варіант концепції українського громадського інтернет-ТБ
Члени ініціативної групи щодо створення громадського телебачення на чолі з Валерієм Пекарем і Світланою Тараненко презентували робочий варіант концепції 

Про це йшлося в рамках онлайн-трансляції зустрічі «Візія та концепція громадського інтернет-телебачення». Мета заходу  доопрацювання документу і залучення до лав групи нових учасників.

Світлана Тараненко - ініціатор та єксперт-аналітик at e-Gover Lab, координатор редакції at РадіоВоля та ініціатор об'єднання громадян України at Україна 2.0. Валерій Пекар – віце-президент УСПП, президент компанії «Євроіндекс», підприємець і громадський діяч.

Ідеї групи на її сторінці  у Facebook підтримали та обговорюють близько 500 осіб. Як розповіла у коментарях «Телекритиці» Світлана Тараненко, активістів нині близько 25-ти, і лідерів на даному підготовчому етапі виділити складно. Ідею створення українського громадянського інтернет-телебачення, за її словами, підтримали підприємці, кінодіячі, громадські активісти, фахівці сфери IT, і представники ЗМІ, з-поміж яких пані Тараненко назвала відому тележурналістку Наталію Соколенко.

Під час онлайн-трансляції представники групи презентували загальні напрацювання. Саме з цієї причини, сказала Світлана Тараненко, на переліку доповідачів вирішили не наголошувати. До того ж, як відзначила вона, зустріч готувалася у стислі терміни, і усі матеріали, про які йшлося, потребують вивірення та допрацювання.

«Громадське інтернет-телебачення має стати тим каталізатором, який формуватиме смисли, конструюватиме соціальні ідеї та допоможе їх втілити в життя і, врещті-решт, переведе суспільство на новий рівень мислення, а житття – в нову якість», – вважають ініціатори проекту. 

Наразі розглядається варіант щодо того, щоб цей проект фінансували самі його прихильники. Як раніше запропонував Валерій Пекар, для запуску проекту стане доброї волі тисячі людей, сплачуватимуть 5 тис доларів щорічно. «Цих грошей вистачить на найкращу техніку та найкращих журналістів, які захочуть працювати на інтелектуальну, раціональну, відповідальну верхівку суспільства», – вважає він. Щодо загальної суми витрат чи моделі фінансування, за словами пані Тараненко,остаточних даних ще немає, оскільки робота над проектом триває.

Під час зустрічі ішлося про візію та затрати на проект, фінансову та юридичну модель тощо. Щодо редакційних засад, учасники обговорення зазначили, що представники телебачення до роботи над проектом ще не залучені. «Ми є відкритим майданчиком, - сказала Світлана Тараненко, – І будемо раді журналістам і фахівцям з ТБ, які поділяють наші погляди та концепцію». 

Відповідаючи на запитання щодо того, як ініціативна группа ставиться до ідеї запуску власного проекту колишніми журналістами ТВі, пані Тараненко сказала, що, за спільних поглядів на концепцію, готова співпрацювати з ними. Раніше вона підкреслювала, що ініціативна група розпочала свою роботу окремо: «Можна лише вітати ідею Мустафи Найєма та інших тівіаєвців створити свій медіа-проект. Однак що творять разом нове суспільне мовлення, це не журналісти в своїй більшості, і вони це роблять, не узгоджуючи свої кроки з журналістами ТВі».

Під час зустрічі було виділено фахові групи щодо основних складових концепції. Їхні учасники продовжать роботу над обговоренням і допрацюванням кожного з визначених напрямків у режимі листування із учасниками зустрічі, які виступили з пропозиціями. 

Повний відеозапис зустрічі можна подивитися на каналі Youtube.

Джерело: Телекритика

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
social tv
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду