Команда «UA: Харкова» запустила цикл документальних казок про карантин в області

Команда «UA: Харкова» запустила цикл документальних казок про карантин в області

14:22,
4 Травня 2020
2601

Команда «UA: Харкова» запустила цикл документальних казок про карантин в області

14:22,
4 Травня 2020
2601
Команда «UA: Харкова» запустила цикл документальних казок про карантин в області
Команда «UA: Харкова» запустила цикл документальних казок про карантин в області
Команда Харківської філії Суспільного мовлення підготувала цикл відео «За кільцевою» про життя звичайних людей у містечках і районних центрах Харківщини під час карантину, яке поширюють на YouTube-каналі «Суспільне Харків». Ідея проєкту належить продюсерці Харківської філії Ганні Силаєвій. Вона охарактеризувала цей жанр як «документальні казки».

Про це Ганна Силаєва розповіла сайту «Детектор суспільного мовлення».

«Назву циклу "За кільцевою" не вигадувала, її "підказало" життя. Ми критично мало, хоч і з об’єктичних причин, показуємо життя регіону, обмежуючись переважно подіями у Харкові, в межах кільцевої дороги», – зазначила Ганна Силаєва.  

Продюсерка розповіла, що документальні казки  – це колективна робота.

«Ідея проєкту (задум, назва, виконання) – моя. Але я – не єдиний автор. Раніше мій головний біль був у тому, що ми мало показували область. На час карантину частина людей у філії працює дистанційно, призупинена ранкова програма. Через це ми маємо більше ресурсу (людського і матеріального – у розпорядженні новинарів раніше була одна машина, тепер – дві – Ред.) і можемо собі дозволити поїхати в область. Коли знімальна група їде в область знімати для новин про лікарню чи якесь село на карантині, куди обмежений вїзд, я прошу зайти і дозняти ще в клубі, на пошті, у церкві чи сквері», – сказала Ганна Силаєва.  

Із відео репортерів продюсерка складає історію, монтує, режисери допомагають зі звуком і графічним оформленням. Так народжуються документальні казки.

«Документальні казки — це не назва, а жанр, визначення, це коли життя таке, наче вигадане, вимушене», – написала Ганна Силаєва на своїй фейсбук-сторінці.

Продюсерка поставила перед собою завдання у циклі «За кільцевою» показати і розказати людям про людей. Відео про містечка на карантині є одними з найпопулярніших на YouTube-каналі «Суспільне Харків».

«Ці історії дуже популярні на YouTube-каналі, мають найбільшу кількість переглядів. Ніяких моїх заслуг у цьому немає. Люди, очевидно, пересилають їх одне одному, репостять у пабліках, їм цікаво подивитися або на себе, якими очима ми їх побачили, або побачити, що там у сусідів», – зазначила вона. 

Наразі продовження проєкту залежить від новинарів філії.

Ганна Силаєва додала, що продюсери інших філій відреагували на документальні казки, і можливо, хтось із них підхопить її ідею.

Документальні казки роблять без пітчингів, картки проєкту і затвердженого бюджету. Ганна Силаєва складає «ці випуски з "відходів" новин, з купи гігабайтів жирного поживного матеріалу, який геніяльні репортери привозять з-за кільцевої, а в новини воно не лізе і не пхається, і не тулиться».

Одну з документальних казок показували у рамках марафону «На карантині», який виходить на «UA: Першому» та в усіх філіях Суспільного.

Нагадаємо, продюсери філій Національної суспільної телерадіокомпанії України з Івано-Франківська, Херсона, Запоріжжя, Житомира, Одеси, Хмельницького та Чернівців розповіли про роботу журналістів над марафоном під час карантину.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду