«UA:Перший» у Facebook покаже виступ Цукерберга в Європарламенті щодо витоку даних

«UA:Перший» у Facebook покаже виступ Цукерберга в Європарламенті щодо витоку даних

15:27,
22 Травня 2018
4724

«UA:Перший» у Facebook покаже виступ Цукерберга в Європарламенті щодо витоку даних

15:27,
22 Травня 2018
4724
«UA:Перший» у Facebook покаже виступ Цукерберга в Європарламенті щодо витоку даних
«UA:Перший» у Facebook покаже виступ Цукерберга в Європарламенті щодо витоку даних
«UA:Перший» на своїй Facebook-сторінці покаже виступ наживо з українським перекладом.

22 травня о 19.15 «UA:Перший» на офіційній сторінці каналу в Facebook транслюватиме наживо з українським перекладом виступ Марка Цукерберга в Європарламенті, який говоритиме про витік даних користувачів Facebook. Про це йдеться на офіційній сторінці каналу в Facebook.

Програмна директорка ПАТ "НСТУ" Дарія Юровська у коментарі сайту "Суспільне. Детектор медіа" зазначила: "Ми завжди намагаємося дати більше важливої інформації через наші цифрові платформи. Ми вважаємо, що виступ Марка Цукерберга в Європарламенті є дуже важливим, оскільки користувачами Facebook є близько 10 млн українців. На нашу думку, їм буде цікаво послухати про витік даних користувачів Facebook, щоб якимсь чином убезпечитися від цього", - сказала вона.

Нагадаємо, американський програміст та підприємець, розробник, засновник та генеральний директор компанії Facebook Марк Цукерберг (Mark Zuckerberg) 22 травня виступить в Європейському парламенті, де відповість зокрема й на питання про масштабний витік особистих даних користувачів компанії з політичного консалтингу Cambridge Analytica.

Нагадаємо, минулого тижня повідомлялося, що зустріч керівника Facebook з представниками Європарламенту відбудеться за зачиненими дверима. Під час поїздки до Європи Марк Цукерберг також віч-на-віч зустрінеться з президентом Франції Еммануелем Макроном (Emmanuel Macron), з яким матиме «відверту дискусію щодо всіх питань».

Проте очільник соціальної мережі не погодився відповісти на запитання депутатів парламенту Великої Британії. Замість нього перед ними вже свідчив технічний директор Майк Шрепфера (Mike Schroepfer). Також Facebook надала письмові відповіді британським парламентаріям на їхні запитання.

У квітні Марк Цукерберг два дні свідчив з приводу витоку даних користувачів Facebook до Cambridge Analytica та в цілому політики соцмережі в Конгресі США. 

Європейський парламент двічі закликав очільника Facebook взяти участь у його слуханнях.

Як писав MediaSapiens, у березні британські та американські ЗМІ опублікували розслідування, згідно з якими Cambridge Analityca незаконно отримала дані мільйонів профілів користувачів Facebook. Повідомлялося, що компанія замовила їх у творця додатку This Is Your Digital Life – вченого Кембриджського та Санкт-Петербурзького університетів Олександра Когана. Зібрана інформація могла використовуватися для показу користувачам персоналізованої політичної реклами, зокрема й під час виборів президента США у 2016 році. 

Спочатку йшлося про дані 50 мільйонів юзерів, проте пізніше Facebook повідомила, що насправді їх було до 87 мільйонів. Cambridge Analytica ж заявляє, що в її контракті з компанією Олександра Когана йшлося про дані 30 мільйонів профілів.

Згодом стало відомо, що Cambridge Analytica отримала дані 2,7 млн користувачів Facebook з ЄС.

Після викриття кілька країн розпочали розслідування, чи постраждали дані їхніх громадян, а влада СШАВеликої БританіїНімеччини та інших держав закликали керівника Facebook Марка Цукерберга надати пояснення. Італійська прокуратура почала розслідування, чи зачепив витік даних Facebook до Cambridge Analityca італійських громадян та чи були спроби здійснити вплив на вибори в країні. 

Як писав MediaSapiens, 25 травня 2018 року в ЄС набуде чинності «Положення про захист даних» (General Data Protection Regulation, GDPR) —  документ, який покликаний дати європейцям більше контролю над власною інформацією та тим, як технологічні компанії її використовують. Влада зможе стягувати з міжнародних компаній до 4% їх річного доходу за порушення при обробці і зберіганні персональних даних.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду