Перший покаже цикл історичних документальних фільмів

Перший покаже цикл історичних документальних фільмів

18:34,
15 Травня 2015
4826

Перший покаже цикл історичних документальних фільмів

18:34,
15 Травня 2015
4826
Перший покаже цикл історичних документальних фільмів
Перший покаже цикл історичних документальних фільмів
Цикл складатиметься з чотирьох фільмів: «Стеком і шаблею. Михайло Гаврилко», «Вони боролись до загину», «Волинянин», «Я там був не з власної волі». Цієї неділі, 17 травня, на Першому вийде «Стеком і шаблею». Про це повідомляє прес-служба Першого.

Сценарії всіх чотирьох стрічок писав сценарист і музикант Валерій Тетерятник. Начитку фільмів робив актор Юрій Коваленко. Фільми були створені протягом 2010-2013-х років і були показані на Першому національному, «5 каналі», ТВi, «Еспресо TV». Гроші на їх створення надавали приватні особи. Зокрема, народний депутат України IV–VII скликання Ярослав Федорчук.

Фільм «Волинянин» – екранізація автобіографічної повісті Ярослав Федорчука, очевидця волинських протистоянь під час Другої світової війни.

Стрічка «Я там був не з власної волі» – також екранізація одноіменної книги. Теми окупації України, остарбайтерів та концтабори пов’язані у ній постаттю головного героя – Станіслава Каунова. Він пройшов через концтабори Дора-Міттельбау, Бухенвальд, Ордуф, а також радянський концтабір. Цього року пану Каунову виповниться 90 років.

«Вони боролись до загину» розповідає про причини й наслідки подій у Холодному Яру.

У стрічці «Стеком і шаблею» йдеться про одного з засновників січового стрілецтва Михайло Гаврилко, який воював проти Російської імперії, був командиром повстанського загону на Полтавщині. Фільм вийде в ефір Першого 17 травня о 16.30.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду