Голова наглядової ради суспільного мовника Грузії заявляє про тиск з боку МВС

16:42,
16 Вересня 2013
1978

Голова наглядової ради суспільного мовника Грузії заявляє про тиск з боку МВС

16:42,
16 Вересня 2013
1978
Голова наглядової ради суспільного мовника Грузії заявляє про тиск з боку МВС
Голова піклувальної ради Georgian Public Broadcaster Емзар Гогуадзе заявив про те, що перед розглядом питання про імпічмент гендиректора представник Міністерства внутрішніх справ Грузії намагався вплинути на його позицію.

За словами Гогуадзе, напередодні засідання наглядової ради, коли мало бути прийнято рішення про зміщення Георгія Бараташвілі з посади генерального директора GPB, він зустрів у власному кабінеті Іраклія Цібадзе, який, за його інформацією, є співробітником контр-розвідки .

«Він сказав, що якщо я зміню рішення (дивно, звідки він міг заздалегідь знати про моє рішення), то мені запропонують посаду голови будь-якого міністерства або забезпечать посаду голови наглядової ради в майбутньому», – заявляє Гогуадзе .

Гогуадзе має відомості про те, що в Цібадзе є пропуск до будівлі мовника, і він також може користуватися службовим автомобілем для членів піклувальної ради.

«Він тут не в штаті і не отримує зарплату. За правилами, він має вести себе тихо і займатися питаннями безпеки», – додав Гогуадзе.

На цей факт відгукнувся інший член ради, Георгій Меладзе: «Це безпрецедентний випадок, коли на голову ради чиниться прямий тиск, коли його намагаються підкупити посадою в обмін на те, що він буде слухняним», – заявив він.

«Я вже повідомив про прецедент міністру внутрішніх справ і попросив розпочати слідство. Грузія є частиною Європи, але у нас дуже низька політична культура, свідченням чого є процеси у ЗМІ. Будь-хто з політиків може намагатися втрутитися в наші справи. Вони не можуть зрозуміти, що подібні дії програшні для країни. З приводу тиску на мене як політичний істеблішмент, так і цивільний сектор вирішили промовчати», – зазначив Гогуадзе.

Також слідства вимагає організація «Міжнародна прозорість – Грузія» (TI-Georgia), зробивши заяву з нагадуванням владі 18-ої статті Закону «Про мовлення», згідно з якою, «порушення редакційної, управлінської та фінансової незалежності громадського мовника або здійснення на нього тиску іншим чином з боку адміністративних органів забороняється».

«Громадський мовник повинен бути незалежним і служити інтересам не політиків, а глядачів», – йдеться в заяві організації.

Нагадаємо, нещодавно наглядова рада GPB прийняла рішення про звільнення генерального директора Георгія Бараташвілі у зв'язку з тим, що він вчасно не підготував фінансовий план на прийдешній ефірний сезон.

Джерело: Грузия Online

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
МВС Грузії
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду