«Вінтера» проти необ’єктивності по відношенню до себе як державної структури
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
«Вінтера» проти необ’єктивності по відношенню до себе як державної структури
Нагадаємо, автори статті дорікали керівництву ВОДТРК у відсутності співпраці з громадськими організаціями та ігноруванні їхніх пропозицій. «Наприклад, не вдалося домовитися про трансляцію програми “Народний контроль”, яка висвітлює проблеми пересічних громадян. Таких передач соціального спрямування не вистачає в ефірі українського телебачення. Тим більше, що ці проблеми вирішуються “Народним контролем” на різних рівнях. Потрібно, щоб якомога ширша аудиторія змогла подивитися таку передачу та звернутися при необхідності по допомогу до громадських журналістів», — йшлося в публікації.
Крім звинувачень у байдужості та ігноруванні прохань активістів Майдану висвітлювати події Революції гідності, автори цієї публікації запропонували: створити профільну комісію, щоби переглянути редакційну політику, перелік передач і затвердити штат на вінницькому державному каналі. Комісія повинна складатися з медіаекспертів, подавати кандидатури до участі в ній можуть усі теперішні працівники. Також пропонувалося запросити групу кризових менеджерів, яка розробить стратегію подальшого існування компанії; створити громадську раду або громадську ініціативну групу при телерадіокомпанії (майбутньому регіональному суспільному мовнику), яка працюватиме на розвиток суспільного мовлення в області; запропонувати ВОДТРК заповнити 24-годинний ефір цікавим контентом тощо.
Натомість на ВОДТРК відкидають усі звинувачення, називаючи їх не лише неправдивою, а й відверто спотвореною інформацією. У зверненні наголошується, що творчі групи «Вінтери» з перших днів працювали на Майдані; що інформація про те, що під час виборів були «відмови демократичним партіям й кандидатам», є відвертою брехнею; що на каналі ніколи не працювало більше 250 осіб і що на каналі активно співпрацюють із громадськими організаціями тощо. На «Вінтері» стверджують, що вони об’єктивно доносять зміст подій життя регіону й держави до своїх громадян. Автори звернення не реагують на пропозиції Ольги Маліновської та Володимира Воловодюка. У зверненні зазначається, що воно прийнято одноголосно на засіданні Програмної ради Вінницької обласної державної телерадіокомпанія «Вінтера».
Нагадаємо, що на конференції «Реорганізація державних ТРК та створення НСТУ: регіональний вимір», яку організувала і провела ГО «Телекритика» за сприяння Ради Європи в рамках проекту «Впровадження європейських стандартів в українському медійному середовищі», що фінансується урядом Канади, був озвучений позитивний досвід співпраці громадських ініціатив «Громадське радіо» з Національною радіокомпанією, «Громадське Донбасу» та інших з ефірними мовниками, зокрема й із обласними ДТРК.
«Телекритика» публікує текст звернення повністю:
Звернення колективу
«Вінницька обласна державна телерадіокомпанія «ВІНТЕРА»
Вважаємо за необхідне вказати на те, що в листі О.Малиновської та В.Воловодюка, який був розміщений на сайті «Телекритика» 27 квітня 2015 року багато не лише неправдивої, а відверто спотвореної інформації, яку необхідно спростовувати.
З перших днів «Майдану» наші творчі групи працювали над висвітленням подій, що відбувалися у Вінниці; про це свідчать численні архіви та записані випуски інформаційних програм, які в будь-який момент можна опрацювати; нас далеко не вперше звинувачують у подібному, проте, після дослідження нашої роботи в той період зазвичай приносять вибачення…
Позиція О. Малиновської та В. Воловодюка й досі для більшості вінничан є незрозумілою: вони завжди там, де штучно підігрівається громадська думка на ту чи іншу подію в житті міста або ж країни, вони завжди готові опинитися в будь-якому куточку міста із висловленням так би мовити «громадянського протесту» з метою створення власного іміджу.
Позиціонуючи себе як «єдиний еталон права на правду» інколи складається враження, що саме крісло керівника ТРК «ВІНТЕРА», а не ідеали революції та свободи слова є їхньою справжньою метою: такою кількістю уваги на своїх мітингах, зустрічах та «віче» у кількості 20-30 невдоволених «усім й уся» вінничан не була «пошанована» жодна організація!
Складається враження, що саме перед місцевими виборами у жовтні 2015 року цим діячам хотілось би отримати вплив на програмну політику каналу через розміщення такої телепередачі, як «Народний контроль», в якій можна презентувати себе в якості «рятівників України».
Є відчуття, що дана телепрограма використовуватиметься не як суспільний, а як комерційний проект, який переслідує чітку мету…
Складно, важко, проблематично нині в Україні… Але якщо чи не щодня «вкладати» в голову громадянам, що «з кожною хвилиною стає все важче, і буде ще складніше…», то ми сумніваємось, що від такої телепрограми всім одразу стане легше жити, адже «громадяни почули правду…». На жаль, «правду», яку вигідно тільки цим панам — це не лише наша думка, а це позиція колишніх їхніх соратників по «Вінницькому Майдану», які зрозуміли це трохи раніше, і припинили будь-яке спілкування з О. Малиновською та В. Воловодюком.
І чомусь в своєму листі вони жодним словом не обмовились, що у Вінниці із трансляцією цієї програми їм також відмовили ще на двох, правда, приватних телестудіях — ми спілкуємося з їхніми співробітниками, і тому поінформовані про це. Чому ж про них вони нічого не написали в своєму листі?
Пропозиція щодо розміщення програми «Народний контроль» була розглянута Програмною радою телеканалу «ВДТ» і відхилена у зв’язку із висвітленням подібної тематики в тематичних програмах нашого телеканалу: «Віче», «Маю право», «Економічний вісник», «Бастіони» тощо. Щодня в інформаційних випусках «ВДТ» є сюжети про СПРАВЖНІ суспільні проблеми: ліквідація власниками підприємств, крадіжки земельних паїв, ситуація в українському війську та проведення АТО — і люди йдуть до нас, і наші колективи професійно реагують на ці звернення…
Конфліктів в суспільстві, на жаль, дуже багато, і ми не стоїмо осторонь соціальних проблем, і наша ТРК повністю інтегрована в процес створення суспільного мовлення України.
ТРК «ВІНТЕРА» постійно співпрацювала і співпрацює із громадськими організаціями, в тому числі і з тими, які очолюють є О. Малиновська та В. Воловодюк. У них реально відсутні навіть мінімальні претензії до того, що «їм нібито колись в чомусь було відмовлено».
Втім, їхній візит на конференцію «Реорганізація державних ТРК та створення НСТУ: регіональний вимір», що відбулась у Києві 27 квітня 2015 року вкотре засвідчує переслідування ними чітко визначеної мети: будь-яким чином, в будь-який спосіб створити навколо нашої ТРК негативну суспільну думку, і на цьому тлі отримати вплив над ТРК «ВІНТЕРА», і, можливо, отримати в ній керівні посади для заволодіння потужнім медіа-ресурсом області напередодні місцевих виборів.
Щодо минулих виборів, то їхні претензії взагалі є абсурдними, адже будь-які позиції щодо проведення передвиборної кампанії 2014 року на каналі обласного телебачення «ВДТ» щодо нібито «відмови демократичним партіям й кандидатам» є відвертою брехнею — і ми не збираємось тут виправдовуватись: збережені всі наші архіви по всіх суб’єктах передвиборної кампанії, з якими можна ознайомитись для підтвердження того, що жодному кандидату нами не було відмовлено.
НІКОЛИ у Вінницькій ОДТРК не працювало більше 250 осіб — інформація, яка розміщується на різних сайтах, в тому числі, і на «Телекритиці», про те, що в нашій ТРК в штаті більше 350 осіб є НЕПРАВДОЮ! На сьогодні в штаті ТРК «ВІНТЕРА» — 248 осіб; в структурі ТРК телеканал «ВДТ», два радіоканали — ефірний і проводовий, госпрозрахунковий відділ реклами, адміністративно-господарський блок; з загального штату ТРК — 130 осіб працює на телебаченні над виготовленням щодня 5-5,5 годин мовлення прем’єрного тематичного продукту; і різні інсинуації про те, що є така «велика розкіш», коли один автор працює над однією щотижневою програмою — також брехня, оскільки в функціональних обов’язках журналістів обов’язково присутнє інформаційне наповнення щоденних випусків новин.
Колектив телерадіокомпанії «ВІНТЕРА» цілком і повністю розуміє і розділяє сучасну позицію щодо впровадження в Україні нових, сучасних стандартів журналістики, організації в Україні суспільного мовлення.
Так, існує міф, що «обласні ТРК проти!»… Це — тільки міф! Ми якісно, професійно і — головне! — об’єктивно доносимо зміст подій життя регіону й держави до своїх громадян. Але ми проти необ’єктивності по відношенню до нас, як державної структури, безпідставних стереотипних звинувачень в усіх суспільних гріхах.
Домогтися чесності нечесними засобами НЕМОЖЛИВО! Знайти правду? ідучи дорогою брехні — НЕМОЖЛИВО! Одноосібно визначати провину тієї чи іншої людини чи колективу — ЗЛОчинно! І якщо є люди, які вважають, що так чинити правильно — вибачте, у нас є дуже великі сумніви в тому, чи справжня це демократія і свобода слова: можливо, це просто «підміна понять», під формулою якої дехто намагається вирішити свої нездійсненні політичні амбіції…
На жаль, і редакційний колектив «Телекритики», дотримуючись стандартів європейської журналістики, принципів об*єктивності і правдивості не поцікавився думкою й позицією колективу нашої ТРК перш, ніж розміщувати лист О.Малиновської та В.Воловодюка…
Прикро…