Колишніх не буває. Як реформа Суспільного не дає спокою екс-керівникам

Колишніх не буває. Як реформа Суспільного не дає спокою екс-керівникам

14:25,
17 Квітня 2018
5973

Колишніх не буває. Як реформа Суспільного не дає спокою екс-керівникам

14:25,
17 Квітня 2018
5973
Колишніх не буває. Як реформа Суспільного не дає спокою екс-керівникам
Колишніх не буває. Як реформа Суспільного не дає спокою екс-керівникам
Про які жахи розповідає у своєму відеоблозі колишній директор виконавчий Одеської філії НСТУ.

Восени 2016 року все стало зрозуміло: в Одесі доведеться будувати Суспільне хірургічним методом. Традиції, які з року в рік лише зміцнювалися в колишній державній обласній телерадіокомпанії, буде не так легко змінити й розпочати все «з нуля».

Тодішній директор виконавчий Одеської філії Національної суспільної телерадіокомпанії України Сергій Ковтюх, здавалося, був готовим до змін і наче й розумів, що не всі завдання реформи Суспільного йому під силу, тож коли прийде час — він муситиме відійти від справ.

А втім, пан Ковтюх і не приховував, що він не кризовий менеджер і не реформатор Суспільного. У лютому 2017 року, коли журналістка Одеської філії Оксана Піднебесна у Фейсбуку заявила про цензуру на каналі «Одеса» і процитувала слова Сергія Ковтюха про працівників студії, які дозволяють собі критикувати голову облради, що такі «работают не здесь, а за забором ОДТРК», віра в реформу в Одесі миттю розтанула.

Тоді експерти ГО «Детектор медіа»виявили в новинах Одеської філії компліментарний до влади сюжет — так званий класичний паркет. Сам Сергій Ковтюх не вважав цей сюжет джинсою. З його слів, голова Одеської обласної ради Анатолій Урбанський, «інколи, раз у квартал, може попроситися на ефір, щоб дати якесь пояснення по факту». «Під час робочої поїздки не всі встигають давати коментарі. Ось ви, як журналіст, їдете й повідомляєте, що говорить Президент країни. Вам дається час, щоб ви в когось іще щось запитали? Дві хвилини тут, дві хвилини там, сіли й поїхали. Якби ми були багатими, мали свою машину, бензин, їздили самі, тоді так, будь ласка. А коли в упаковці їдуть усі, тут уже не до жиру», — пояснював пан Ковтюх, чому новинарі філії порушують стандарт повноти інформації та дають виключно синхрони чиновників.

Із 2 квітня 2018 року Сергій Ковтюх потрапив під скорочення. Уже кілька місяців філією керує нова команда у складі менеджера Олега Небольсіна (відповідального за адміністративні питання) і продюсерки Ірини Кипоренко (в руках якої весь контент філії, крім новин). А Бюро телерадіоновин напряму підпорядковується генеральному продюсеру інформаційного мовлення Владиславу Грузинському.

Про те, що посаду директора виконавчого у філії скоротять, стало відомо ще у грудні минулого року, коли правління НСТУ на відкритому конкурсі обрало менеджера, який приступив до виконання обов’язків 11 грудня. Очевидно, десь у цей час у Сергія Ковтюха й народилася ідея стати відеоблогером, зареєструвати канал на YouTube і розповісти всю «правду» про суспільне мовлення в Одесі зокрема та Україні загалом.

10 лютого 2018 року вийшов перший відеоблог «Про гроші і моралі» Сергія Ковтюха. Станом на 13 квітня його переглянули 218 разів. Наразі це відео є рекордсменом серед блогів екс-керівника філії, яких вийшло кілька упродовж місяця. Загалом, від 25 до 100 інтернет-користувачів цікавляться думкою пана Ковтюха, як він бачить реформу Суспільного та який «кошмар» виходить в ефірі після його звільнення.

Сергій Ковтюх не засмучується, що в нього мало підписників і переглядів. Він продовжує ностальгувати за минулим, наголошуючи час від часу на камеру, що пропрацював на обласному телебаченні майже 25 років, із яких останні три роки управляв телерадіокомпанією, і такої жахливої ситуації на одеській телестудії ще ніколи не було. В одному з відеоблогів Сергій Ковтюх пояснив, чому він досі не популярний. За його словами, це все через нове керівництво НСТУ в Києві і в Одесі. Бо, мовляв, колишні колеги хотіли би дивитися про «реальну ситуацію» на Суспільному від Сергія Ковтюха, та бояться, що їх «вичислять і звільнять».

«Нас дивилися, а зараз немає що дивитися», — вважає Сергій Ковтюх. На його думку, на телеканалі «Одеса» виходить контент із Києва, який в Одесі нікому не цікавий, суспільно-політична програма «Тема дня» — «жах» і «гра в одні ворота». От раніше було справжнє телебачення: «Ми давали слово всім громадським структурам, ми надавали майданчик всім, хто не заборонений Конституцією і законом».

«Це схоже на рейдерське захоплення, забрали наш контент. Зараз на нашому каналі київські посиденьки», — наголосив пан Ковтюх і додав, що «все робиться для того, щоб Одеська телестудія була знищена». І це нічого, що буквально днями відео телеканалу «Одеса» Одеської філії НСТУ про те, як комунальники відбивають унікальну ліпнину з пам’ятки архітектури — Будинку Лібмана, подивилися у Фейсбуку понад 450 тис. разів, що про проблеми Одеси завдяки саме регіональній філії дізналася вся Україна. І це тільки один із прикладів.

15 березня Сергій Ковтюх зізнався у блозі, що «був готовий відмовитися від тих людей, які приходять на роботу і просиджують», та незабаром присвятив відео скороченню, назвавши його ліквідацією, а не потребою зменшити роздутий штат, щоб не було тих, які «просиджують». «Всіх, хто не потрібний, викинули». «Падонки радіють тому, що тисячі людей не вийшли на роботу». «Зараз інші люди, незрозуміло ким і як призначені, знищують одеське телебачення». «Ситуація кошмарна, люди принижені, розтоптані»… У відеоблозі «#Песах» Сергій Ковтюх вирішив напророкувати, що буде з командою Суспільного: «Прокляття — страшна річ», «Їх життя і так покарає».

Сергій Ковтюх досі не змирився, що реформу не зупинити, скільки би відеоблогів він не опублікував і як би не критикував команду, яка тепер виробляє контент в Одеській філії НСТУ. Прикро, що людина, яка стояла біля витоків створення Суспільного, за керівництва якої обласна державна телерадіокомпанія (ОДТРК) стала спочатку філією Національної телерадіокомпанії України, а з 19 січня 2017 року — філією Національної суспільної телерадіокомпанії України, людина, яка добре знала про те, які перешкоди довелося долати, щоб реформа стартувала і крок за кроком відбувалися зміни на краще попри застарілу техніку, мізерні заробітні плати і недофінансування, тепер у своєму відеоблозі каже: «Назвемо його державним, бо філія, ПАТ — це не всім зрозуміло».

Сергій Ковтюх досі якимось чином дивиться канал УТ-1, який існував із 1991 по 1998 роки. Він не помітив, що у 1998 році телеканал перейменували на Перший національний, а з квітня 2015 року це «UA: Перший». Уже зовсім скоро всі філії НСТУ матимуть цей логотип Суспільного — UA. Глядач і слухач на Одещині рано чи пізно завдяки контенту швидше за все скаже, він і є Одеса. Та, судячи з усього, це навряд чи стосуватиметься колишнього директора виконавчого, який застряг у 90-х і для якого Суспільне з його новим контентом — «один жах».

І тут варто подякувати Сергію Ковтюху за його відверті відеоблоги. Без них не стали би настільки очевидними відмінність між державним і суспільним та причина, чому варто зав’язувати з колишнім.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду