Чернівецька філія Суспільного розпочала випуск підсумкової програми «Тема дня: Буковина»

Чернівецька філія Суспільного розпочала випуск підсумкової програми «Тема дня: Буковина»

14:34,
4 Січня 2018
5294

Чернівецька філія Суспільного розпочала випуск підсумкової програми «Тема дня: Буковина»

14:34,
4 Січня 2018
5294
Чернівецька філія Суспільного розпочала випуск підсумкової програми «Тема дня: Буковина»
Чернівецька філія Суспільного розпочала випуск підсумкової програми «Тема дня: Буковина»
На телеканалі «Буковина» Чернівецької філії Національної суспільної телерадіокомпанії України стартувала щоденна підсумкова програма у прямому ефірі «Тема дня: Буковина».

Її ведучими стали Лілія Дутка, Наталя Синюсик та Євгенія Гайфер, які разом працюють над кожним випуском програми.

«Ми не робили чіткого графіку щодо чергування в ефірі. Все залежатиме від того, хто над чим працює. Будемо так чергуватися, щоб було більш-менш рівноцінно», – сказала сайту «Суспільне мовлення» Лілія Дутка.  

Перед тим, як стати ведучими «Теми дня: Буковина», ведучі їздили на тренінги, які проводили Марія Фрей та Роман Вінтонів. «Наталя Синюсик та Євгенія Гайфер підтягнулися завдяки цьому», – додала пані Дутка.  

За її словами, програму «Тема дня: Буковина» готували майже місяць, з моменту обрання нових керівників філії: менеджера Ольги Гришин-Грищук та продюсера Максима Волошина. Це був один із перших проектів нової команди.

До того на ТРК «Буковина» у вечірньому прайм-таймі виходила телевізійна студія «А-3», яку вели ті ж самі ведучі Лілія Дутка, Наталя Синюсик та Євгенія Гайфер. «Я працювала більше, мої колеги трішки менше. Нова програма – не перший наш прямий ефір», – пояснила Лілія Дутка.   

Останній випуск студії «А-3» вийшов 28 грудня 2017 року. Гостями програми стали голова Чернівецької ОДА Олександр Фищук, регіональний координатор ГО «Центр UA» Павло Тодорович та громадські активісти. Під час програми відбувся діалог громадськості із владою. Нагадаємо, наприкінці 2017 року громадський рух «Чесно» та НСТУ домовилися разом провести всеукраїнську кампанію #ЧЕСНОзвіт, яка упродовж 2018 року має проходити по всіх філіях Суспільного. Суть програми полягає у тому, що чиновники будуть звітувати про результати своєї роботи чи вирішення місцевої кризової ситуації у присутності глядачів, слухачів, гостей студії, які зможуть поставити питання у прямому ефірі.

«Наразі ми працюємо над програмою, яка виходитиме у рамках всеукраїнської кампанії #ЧЕСНОзвіт. В останньому випуску студії ми провели експеримент, вирішили спробувати організувати дебати. Сама програма поки що з робочою назвою "Звідси наживо" вийде в ефір у березні», – пояснила Лілія Дутка.

Для програми «Тема дня: Буковина» за місяць облаштували нову студію. Автором оформлення став дизайнер Денис Зазубек, відомий чернівчанам за дизайном молодіжних громадських закладів і магазинів, йдеться на сайті ТРК «Буковина».

«Попри значне недофінансування суспільного мовника, ми налаштовані працювати і реалізовувати нові, незалежні проекти. Це лише початок, дякую всім хто вболіває і підтримує», – зазначила менеджерка Чернівецької філії Ольга Гришин-Грищук.

Продюсер філії Максим Волошин додав, що відтепер щодня журналісти суспільно-політичного напряму будуть аналізувати важливі події Буковини та спілкуватися у прямому ефірі з головними дійовими особами краю.

З понеділка по п’ятницю прямоефірна програма присвячена питанням суспільно-політичного напрямку, а у вихідні – культурно-просвітницькій тематиці.

Лілія Дутка пояснила, що «Тема дня: Буковина» буде більше суспільного напрямку, аніж політичного. «У нас немає політики, це точно. Ми більше говоримо про людей, про те, що їх стосується, про їхні проблеми, як вони впливають на життя, як ми можемо допомогти», – зазначила одна з ведучих.

Підсумкова програма «Тема дня: Буковина» виходить у прямому ефірі на телеканалі «Буковина» та на сторінці у Facebook, де можна писати запитання, телефонувати коментувати.

 

Нагадаємо, у Луцьку 20-21 вересня 2017 року проходив тренінг для фахівців суспільно-політичного напрямку Національної суспільної телерадіокомпанії України. На ньому зібралися представники шістьох філій суспільного мовлення: Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Тернопільської, Чернівецької та Волинської.

Упродовж другої половини 2017 року НСТУ провела два етапи навчання фахівців суспільно-політичного напрямку філій. Тренінги проводили член правління НСТУ, відповідальний за суспільно-політичний напрям, Роман Вінтонів, менеджерка суспільно-політичного напрямку НСТУ Марія Фрей,  тренери проекту StopFake.org, викладачі Могилянської школи журналістики Олексій Набожняк та Михайло Кольцов.

Як писав сайт «Суспільне мовлення», команда Суспільного працює над уніфікованою сіткою мовлення для всіх регіонів. Кожна філія НСТУ має виробляти мінімум 3 години 5 хвилин власного контенту щодня. Туди входитимуть ранкове шоу, новини упродовж дня і вечірня програма на зразок «Тема дня».

Фото: сайт bukovyna.tv

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду