Затримання Павла Шаройка пов’язане з професійною діяльністю – Хоркін
Затримання Павла Шаройка пов’язане з професійною діяльністю – Хоркін
Про це він сказав в ефірі «Українського радіо».
«Річ у тім, що якраз Павло передавав Українському радіо дуже важливі, гострі і дражливі для російської сторони репортажі. Останні три репортажі, які були в нашому ефірі за цей час від нього, це, зокрема, про Павла Гриба, якого затримали на території Білорусі. Про російсько-білоруські навчання "Захід-2017" майже на білорусько-українському кордоні. І третій репортаж, який стосувався Тристоронньої контактної групи у Мінську (з регулювання ситцації на Донбасі - Ред.). До речі, він не вийшов тоді якраз на зв'язок, коли мав висвітлювати цю подію. Тоді ми вже почали спочатку в межах редакції бити на сполох, потім вийшли на дружину і ця інформація стала відома. Звісно, він був впливовий журналіст, допущений до важливих подій. Ми пов'язуємо його затримання із професійною діяльністю», – сказав пан Хоркін.
Керівник Редакції закордонної кормережі «Українського радіо» Світлана Мялик дізналася про затримання Павла Шаройка від дружини Олени після того, як він не вийшов не зв'язок. Вона розповіла про колегу в ефірі УР.
За її словами, Павло Шаройко народився 5 січня 1971 року у Києві. У 1986 році після закінчення восьми класів середньої школи № 138 він вступив на навчання до Київського Суворівського військового училища. Закінчив його у 1988 році. Далі навчався на факультеті журналістики Львівського вищого військово-політичного училища, яке закінчив у 1992 році з відзнакою і золотою медаллю. Працював кореспондентом військових видань. З 2002 року по вересень 2009 року він був начальником прес-служби, прес-секретарем керівника управління розвідки Міноборони України.
«Павло Шаройко співпрацює з УР з січня 2015 року. Спочатку на угоді, а з січня 2016 року він у нас у штаті на посаді власного кореспондента. До того він керував представництвом інформаційної агенції УНІАН у республіці Білорусь. Павло є військовим пенсіонером. Він має звання полковника», – розповіла в ефірі УР Світлана Мялик.
Він має проукраїнську позицію, був стурбований долею заарештованих українців із політичних мотивів, відстежував новини про викраденого ФСБ у Білорусі українця Павла Гриба.
Останнє спілкування з Павлом Шаройком було 23 жовтня, сказали співробітники УР.
Павло Шаройко є членом Національної спілки журналістів України з 1994 року.
Нагадаємо, 25 жовтня 2017 року у Білорусі затримали власного кореспондента «Українського радіо», громадянина України Павла Шаройка, якого за попередніми даними звинувачують у "шпигунстві". Дружина Олена каже, що він затриманий співробітниками Комітету державної безпеки (КДБ) Білорусі 25 жовтня.
Йому дали державного адвоката Білорусі, яка заявляли, що підписала документи про нерозголошення.
Дружина Павла Шаройка залишилася без засобів до існування. Наразі вона перебуває у Києві. У Павла Шаройка та Олени є маленька дитина, яка за словами Дмитра Хоркіна, залишилася у Білорусі. У дружини в Мінську забрали банківські картки та ключі від квартири, яку вони орендували.
Представник МЗС України Василь Кирилич заявив, що Міністерству закордонних справ України відомо про затримання у Білорусі громадянина України, штатного працівника «Українського радіо» Павла Шаройка. Він наголосив, що МЗС України «вживає заходів у справі захисту прав затриманого громадянина України».