Українське радіо проведе «Кримськотатарський день»

Українське радіо проведе «Кримськотатарський день»

13:14,
15 Травня 2015
3293

Українське радіо проведе «Кримськотатарський день»

13:14,
15 Травня 2015
3293
Українське радіо проведе «Кримськотатарський день»
Українське радіо проведе «Кримськотатарський день»
18 травня, у День боротьби за права кримськотатарського народу – 71-ї річниці депортації кримських татар, більшість програм на Українському радіо будуть присвячені темі депортації кримських татар в 1944 році, вимушеній еміграції в 2014-му та початку нового життя на материковій Україні. Про це повідомляє прес-служба радіо.

Як зауважила в коментарі «Телекритиці» головний редактор головної редакції суспільно-політичних передач Першого каналу Українського радіо Аліна Акуленко, трагічна для кримськотатарського народу історична дата 18 травня потребує особливого висвітлення. «Усім нам треба вчитися говорити правду щиро, без надмірного пафосу й гіпертрофованої жалоби. Саме тому стилістика людяності, співпереживання, у поєднанні з аналізом історичних подій як підґрунтям для розбудови і втілення стратегії повернення анексованого Криму, лежить в основі всіх програм, які 18 травня звучатимуть на Першому каналі Українського радіо», - зазначає вона.

Автори називають «Кримськотатарський день на Українському радіо» своєрідним марафоном, який об’єднає різножанрові та різноформатні програми.

У «Школяді», програмі для наймолодших слухачів, кримськотатарські школярі, яким цьогоріч довелося стати новачками у столичних школах, розповідатимуть про зміни у їхньому житті, нових друзів та мрії повернутися додому. В програмі «АВС» розкажуть про секрети кримськотатарської мови, маловідомі факти з кримськотатарської історії, а також зможуть вивчити Гімн кримськотатарського народу.

Упродовж семи прямоефірних програм до спілкування зі слухачами долучаться лідери кримськотатарського народу, переселенці з тимчасово окупованого півострову та ті, хто ще залишається в Криму та має мужність протистояти російській владі. Кожен прямий ефір матиме вузьке тематичне спрямування: у «Порядку денному» звучатимуть звернення кримськотатарських лідерів; «Тема. Країна» поміркує над тим, де зараз живуть кримські татари і як їм уникнути асиміляції; «Тема. Інший погляд» розкаже про кримськотатарські ремесла та те, де нині шукають прихистку кримськотатарські митці; в «Українському вимірі» буде розкритий історичний аспект; учасниками «Теми. Vox Populi» зможе стати кожен слухач, охочий поміркувати про те, що є джерелом кримськотатарської сили й мужності; «Відкрита студія» дискутуватиме про доречність проведення паралелей 1944 та 2014 років в історії кримських татар, а учасники «Порядку денного. Підсумки» узагальнять події дня.

Також в ефірі буде багато кримськотатарської сучасної та народної музики, звучатимуть літературні замальовки, зокрема «Омріяний край» Лілі Хайд у виконанні кримськотатарських громадських активістів.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду