У Білорусі Шаройка звинувачують у "стеженні за військовими об'єктами Росії" на території країни

У Білорусі Шаройка звинувачують у "стеженні за військовими об'єктами Росії" на території країни

13:10,
27 Листопада 2017
1968

У Білорусі Шаройка звинувачують у "стеженні за військовими об'єктами Росії" на території країни

13:10,
27 Листопада 2017
1968
У Білорусі Шаройка звинувачують у "стеженні за військовими об'єктами Росії" на території країни
У Білорусі Шаройка звинувачують у "стеженні за військовими об'єктами Росії" на території країни
КДБ Білорусі заявило про те, що він нібито повинен був збирати інформацію про Раду міністрів, МЗС Білорусі, а також посольство та військові об'єкти Російської Федерації у країні.

Співробітники Комітету державної безпеки Білорусі під час обшуку в квартирі власного кореспондента «Українського радіо» Павла Шаройка виявили псевдоніми ще мінімум 16 учасників «агентурної мережі», повідомляє БЕЛТА.

В ефірі телеканалу «Білорусь 1» були продемонстровані кадри оперативної зйомки місцевої держбезпеки. Так, на кадрах допиту український журналіст сам визнає, що є співробітником кадрового апарату військової розвідки. Нібито після звільнення з розвідструктури у 2009 році, за два роки його було відновлено у складі офіцерів діючого оперативного резерву. І він почав працювати під прикриттям у Білорусі на посаді звичайного кореспондента.

За даними КДБ Білорусі, на 2017 рік Шаройку і його «координатору», раднику посольства України в Білорусі Ігорю Скворцову було поставлене завдання вивчати протягом року такі об'єкти, як Рада міністрів, МЗС Білорусі, посольство і військові об'єкти Росії у країні; також вони нібито повинні були створювати і розвивати знайомства в країні.

Крім того, за даними телеканалу, їм нібито було доручено зібрати та надати відомості про особливості митного режиму в країні (у частині ввезення технічних засобів електрозв'язку та електронно-обчислювальної техніки), про наявність у прикордонних районах з Україною покриття вітчизняних операторів мобільного зв'язку, розподіл радіочастотного ресурсу та стан радіолюбительства серед місцевого населення.

Нагадаємо, 24 листопада президент Білорусі Олександр Лукашенко обговорював із очільником України Петром Порошенком справу власного кореспондента «Українського радіо» Павла Шаройка, якого Комітет державної безпеки Білорусі затримав 25 жовтня і звинуватили у шпигунстві.

Депутати Польщі припустили, що Павла Шаройка затримали за російсько-білоруські навчання «Захід-2017».

Нагадаємо, власного кореспондента «Українського радіо» Павла Шаройка затримали у Білорусі 25 жовтня 2017 року. За попередніми даними його звинувачують у шпигунстві. Про це стало відомо від його дружини Олени 17 листопада. 

Генеральний продюсер «Українського радіо» Дмитро Хоркін пов’язує затримання власного кореспондента УР Павла Шаройка з професійною діяльністю. Він розповів, що Павло Шаройко робив репортажі про російсько-білоруські навчання "Захід-2017", які проходили майже на білорусько-українському кордоні, та новини про викраденого ФСБ у Білорусі українця Павла Гриба. Він був проукраїнськи налаштований, стежив за долею громадян України, яких незаконно утримують в Росії. 

20 листопада стало відомо, що Павло Шаройко перебуває у слідчому ізоляторі Комітету державної безпеки Республіки Білорусь. Його звинувачують у «шпигунстві».

Того ж дня у білоруських ЗМІ з'явилася заява КДБ Білорусі. У ній йдеться, що Павло Шаройко є нібито співробітником кадрового апарату розвідки. «Відносно Павла Шаройка порушено кримінальну справу за статтею 358 КК Білорусі "шпигунство" і прийнято рішення про застосування запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою», – додали в КДБ.

Головне управління розвідки Міністерства оборони України спростувало заяву офіційного представника Комітету державної безпеки Республіки Білорусь Дмитра Побяржина щодо причетності власного кореспондента «Українського радіо» Павла Шаройка до створення агентурної мережі та ведення розвідувальної діяльності на території Республіки Білорусь.

Після цього на каналі  в YouTube «АТН новости Беларуси и мира» з’явилося відео, де чоловік, схожий на власного кореспондента «Українського радіо» Павла Шаройка, зізнається, що працював під прикриттям журналіста у розвідці.

У Національній суспільній телерадіокомпанії України  заявили, що зробили все можливе для захисту Павла Шаройка. Компанія написала запити до Міністерства закордонних справ України, Служби безпеки України та Консульства України в Республіці Білорусь. «Щодо дій відносно самого Павла Шаройка: є межа, за якою можливості НСТУ щодо захисту власкора закінчуються і починається компетенція держави щодо захисту громадянина України», – заявили на Суспільному.

Посол України в Республіці Білорусь Ігор Кизим намагається організувати зустріч українського консула із затриманим Комітетом державної безпеки Республіки Білорусь власним кореспондентом «Українського радіо» Павлом Шаройком, щоб з’ясувати обставини допиту.

Варто звернути увагу, що Європейська федерація журналістів підтримує Національну спілку журналістів України у вимогах негайного звільнення власного кореспондента «Українського радіо» Павла Шаройка.

Фото з Facebook-сторінки Павла Шаройка

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду