Депутати Польщі припускають, що Павла Шаройка затримали за російсько-білоруські навчання «Захід-2017»

Про це йдеться у відкритому листі, підписаному групою депутатів Сейму Польщі, опублікованому на сайті «Укрінформ».

Під відкритим листом, який ініціював депутат Сейму Марцін Свенціцький, підписалися загалом 17 польських законодавців - представників партій «Громадянська платформа», «Сучасна», Польська селянська партія, а також депутатської групи «Союз європейських демократів».

«Білоруське КДБ звинувачує Шаройка у створенні шпигунської мережі. За це йому загрожує до 15 років ув'язнення. Однак є підстави припускати, що його затримання, скоріш за все, пов'язане з його журналістською діяльністю, зокрема інформуванням про російсько-білоруські навчання "Запад-2017", які відбулися у вересні», – йдеться у посланні.

Польські депутати закликали білоруську владу забезпечити Павлу Шаройку можливість спілкування з родиною, адвокатами й дипломатами. 

«Закликаємо забезпечити на території Білорусі безперешкодну діяльність журналістів, зокрема закордонних кореспондентів, у рамках чинного законодавства і у відповідності до міжнародних стандартів свободи преси, записаних у Загальній декларації з прав людини і Конвенції про захист прав людини й основоположних свобод», – підкреслюють польські депутати.

Нагадаємо, 24 листопада президент Білорусі Олександр Лукашенко обговорював із очільником України Петром Порошенком справу власного кореспондента «Українського радіо» Павла Шаройка, якого Комітет державної безпеки Білорусі затримав 25 жовтня і звинуватили у шпигунстві.

Нагадаємо, власного кореспондента «Українського радіо» Павла Шаройка затримали у Білорусі 25 жовтня 2017 року. За попередніми даними його звинувачують у шпигунстві. Про це стало відомо від його дружини Олени 17 листопада. 

Генеральний продюсер «Українського радіо» Дмитро Хоркін пов’язує затримання власного кореспондента УР Павла Шаройка з професійною діяльністю. Він розповів, що Павло Шаройко робив репортажі про російсько-білоруські навчання "Захід-2017", які проходили майже на білорусько-українському кордоні, та новини про викраденого ФСБ у Білорусі українця Павла Гриба. Він був проукраїнськи налаштований, стежив за долею громадян України, яких незаконно утримують в Росії. 

20 листопада стало відомо, що Павло Шаройко перебуває у слідчому ізоляторі Комітету державної безпеки Республіки Білорусь. Його звинувачують у «шпигунстві».

Того ж дня у білоруських ЗМІ з'явилася заява КДБ Білорусі. У ній йдеться, що Павло Шаройко є нібито співробітником кадрового апарату розвідки. «Відносно Павла Шаройка порушено кримінальну справу за статтею 358 КК Білорусі "шпигунство" і прийнято рішення про застосування запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою», – додали в КДБ.

Головне управління розвідки Міністерства оборони України спростувало заяву офіційного представника Комітету державної безпеки Республіки Білорусь Дмитра Побяржина щодо причетності власного кореспондента «Українського радіо» Павла Шаройка до створення агентурної мережі та ведення розвідувальної діяльності на території Республіки Білорусь.

Після цього на каналі  в YouTube «АТН новости Беларуси и мира» з’явилося відео, де чоловік, схожий на власного кореспондента «Українського радіо» Павла Шаройка, зізнається, що працював під прикриттям журналіста у розвідці.

У Національній суспільній телерадіокомпанії України  заявили, що зробили все можливе для захисту Павла Шаройка. Компанія написала запити до Міністерства закордонних справ України, Служби безпеки України та Консульства України в Республіці Білорусь. «Щодо дій відносно самого Павла Шаройка: є межа, за якою можливості НСТУ щодо захисту власкора закінчуються і починається компетенція держави щодо захисту громадянина України», – заявили на Суспільному.

Посол України в Республіці Білорусь Ігор Кизим намагається організувати зустріч українського консула із затриманим Комітетом державної безпеки Республіки Білорусь власним кореспондентом «Українського радіо» Павлом Шаройком, щоб з’ясувати обставини допиту.

Варто звернути увагу, що Європейська федерація журналістів підтримує Національну спілку журналістів України у вимогах негайного звільнення власного кореспондента «Українського радіо» Павла Шаройка.

Фото: скріншот з допиту

comments powered by Disqus